Estonya, Bitcoin’e Karşı Mesafeli Duruşunu Sürdürüyor

Benzer Haberler

Estonya Başbakanı Kaja Kallas, ülkesinin Bitcoin’i yasal hale getirerek El Salvador’u örnek almak gibi bir planlarının olmadığını açıkladı.

Estonya Başbakanı Kaja Kallas, ülkenin ekonomik sisteminde kripto para birimlerinin kullanılması hususunda çok dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Baltık ülkelerine Bitcoin’i yasal hale getirmeleri yönünde bir çağrıda bulundu. Ancak Baltık ülkelerinden biri olan Estonya bu konudaki mesafeli duruşunu sürdürüyor.

El Salvador’u Takip Etmiyoruz

Görevinin henüz ilk aylarında olan Estonya Başbakanı Kaja Kallas, kripto para birimleri konusunda oldukça olumsuz bir duruş sergiliyor. Reform Partisi’nin 44 yaşındaki lideri, dijital varlıkların siber saldırılarda ve fidye yazılımlarında büyük rol oynadığına inanıyor. Bu nedenle AB üyesi olan Estonya, kripto paraların kabul edilmesine sıcak bakmıyor.

Coinbase’nin Estonya gibi diğer Baltık ülkelerine de baskı yaptığını açıklayan Başbakan Kaja Kallas, kripto paralara karşı mesafeli tutumunu şu sözlerle dile getirdi:

“Bu konulara karşı duyarlıyız. Ancak kripto paraların nasıl kullanıldığı büyük bir sorun. Siber saldırıları ve bu saldırıların gerçekleşmesi durumunda şirketlerin fidyeyi ne kadar çabuk ödediğini görüyorsunuz.”

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem