Eski İngiltere Şansölyesi Lord Hammond: Kripto Para Yatırımı Kumardır!

Benzer Haberler

Son zamanlarda kripto paraların aldatıcı bir tuzak olup olmadığı tartışılıyor. Dünyanın önde gelen yatırımcıları ve ekonomi uzmanları bu konuda ikiye ayrılmış durumda. Kimine göre kripto paralar bir balondan ibaretken, kimine göre de geleceği şekillendirecek bir sihirli değnek.

Kripto paralar hakkında olumsuz görüş bildiren bir isim de Eski İngiltere Şansölyesi Lord Hammond oldu. Şansölyeye göre kripto paralara yatırım yapmak, kumar oynamakla eşdeğer.

Eski İngiltere Maliye Bakanı Lord Hammond, kripto para birimlerine yatırım yapan yatırımcılara uyarıda bulundu. İşte Lord Hammond’ın o açıklamaları:

“Kripto para yatırımı kumar parasıdır. İnsanların son derece dikkatli olması gerekiyor. Birçoğu kripto paraları ciddi yatırımlardan çok, oyun oynamakla eşdeğer görüyor.”

Halihazırda bir kripto firmasında kıdemli danışman olarak görev yapan Eski İngiltere Şansölyesi Lord Philip Hammond, yatırımcıları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere diğer tüm kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda “son derece temkinli” olmaya çağırdı.

Lord Hammond, Birleşik Krallık kabinesinde önemli mevkilerde bulundu. 2016’dan 2019’a kadar maliye bakanı, 2014’ten 2016’ya kadar dışişleri bakanı ve 2011’den 2014’e kadar savunma bakanı olarak görev yapan Hammond, geçen yılın temmuz ayında Lordlar Kamarası’na katıldı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem