Eski CIA Görevlis: Bitcoin’i Benimseyin, Geç Kalanlar Pişman Olacak!

Benzer Haberler

Eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) çalışanı olan Edward Snowden, El Salvador’dan sonra diğer ülkeler tarafından Bitcoin’in benimsenmesi çağrısında bulundu.

Edward Snowden, Bitcoin’in El Salvador tarafından yasal bir ödeme aracı olarak kabul etmesine ilişkin değerlendirmeler yaptı. Snowden, diğer ülkelerin de lider kripto para olan Bitcoin’i benimsemelerinin şu vakitlerde önemli olduğuna inanıyor.

Geç Kalanlar Pişman Olabilir

Snowden, dün El Salvador’daki McDonalds’da kripto para ile ödeme yapabilen gazeteci Aaron van Wirdum’un bir gönderisine yorum yaparak, yenilikçi hareketi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla övdü. Snowden, Bitcoin’i satın almak için “rakip ülkeler üzerinde baskı” olduğunu ifade etti. Snowden, Bitcoin’i benimsemeyen ülkelerin geç kalabileceğini ve ulusların bu yenilikçi harekete geçmemelerinden ötürü pişmanlık yaşayabileceğini ifade etti.

Snowden, Mart 2020’de Bitcoin satın almak istediğini duyurmuştu. Bu dönemler Covid-19’un yeni başladığı dönemlere denk geliyordu. Geçen sene sadece kripto para piyasası değil diğer geleneksel varlıklar da ağır bir şekilde darbe almıştı. Ham petrol de sıfırın altına düşmüştü. Birçok Bitcoin kullanıcısı, Bitcoin’in yaklaşık 8.000 dolar seviyesinden 4.000 doların altına düştüğü o günlerde dipten satın aldıklarını tweetledi. Ancak Snowden daha sonra, gizlilik eksikliği nedeniyle Bitcoin için eleştirilerde bulunmuştu.

Edward Joseph Snowden Kimdir?

Edward Joseph Snowden Amerikalı bilgisayar uzmanıdır. Aynı zamanda eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) çalışanıdır. Gizli NSA belgelerini medyaya ifşa ederek NSA tarafından yürütülen küresel izleme aletlerinin işletme detaylarını, Beş Göz ortaklarını ve birçok ticari ve uluslararası ortağı ortaya çıkaran NSA sızıntılarını başlatmıştır.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem