Emre Aydın NFT Formatındaki İlk Şarkısını Satışa Çıkardı!

Benzer Haberler

Türkiye’nin popüler müzisyenlerinden Emre Aydın, dün Twitter’da yaptığı bir açıklama ile NFT formatındaki ilk şarkısını satışa koyduğunu açıkladı.

Ratatan isimli şarkısının kopyasını Opensea platformundan açık arttırma ile satışa sunan Emre Aydın, ülkemizde de bir ilke imza attı. NFT olarak satışa sunulan ilk şarkı Ratatan, 28 Kasım tarihine kadar en yüksek teklifi veren alıcının olacak.

Türkiye’nin popüler müzisyenlerinden Emre Aydın, dün Twitter’da yaptığı bir açıklama ile NFT formatındaki ilk şarkısını satışa koyduğunu açıkladı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sanatçıların NFT’ye olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Hali hazırda zaten uzun zamandır kripto para dünyasıyla iç içe olan Emre Aydın da NFT formatındaki şarkısını yayınladı.

Block zincir ekosistemini yakından takip etmesiyle bilinen Aydın, NFT formatındaki ilk ürününün satışa sunulduğunun haberini Twitter üzerinden; “İlk NFT müziğim. Şarkıyı istanbul’da yazdım ve sanırım 3 yıl evvel Stockholm’de kaydettim. Kapakta yer alan fotoğrafı tekrar Stockholm’de bir leica m9 ile çektim. Ayrıyeten kapakta yer alan el yazı da bana ait” diyerek duyurdu.

“Ratatan” isimli şarkısının radyo ve televizyonlara servis edilmeyeceğini de ekleyen Emre Aydın, NFT müziğini satın alan kişinin ömür boyu tüm Emre Aydın konserlerine yanında bir davetlisi ile katılabileceğini de söyledi.

Elektronik müzik sanatçısı Sintra Beatz başta olmak üzere, Khontkar ve Metth gibi sanatçılar da bazı şarkılarını NFT olarak yayınlıyorlar.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem