Elon Musk’tan Yatırımcılara 2 Tuhaf Tavsiye

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları son dönemlerde, piyasada görülen muazzam değer artışlarıyla çalkalanıyordu. Bu kapsamda ipi elde ettiği yeni rekor ile Bitcoin (BTC) göğüslemiş olsa da altcoin piyasasında birçok kripto para birimi beklenmedik ölçülerde değer artışı yakalayarak tüm dikkatleri çekti. Özellikle de son günlerde piyasalarda Squid Game dizisinden esinlenerek oluşturulmuş olan ve dizinin adını kullanan “Squid Game (SQUID)” isimli token’ın fiyat performansı göze çarpıyordu. Ancak bu projenin bir dolandırıcılık girişimi olduğu ortaya çıktı ve proje ekibi milyonlarca dolarlık vurgun yaptı. Bu örnekten sonra, kripto para ile ilgili paylaşımlarıyla 2021 yılında büyük popülarite kazanan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da yatırımcılara 2 sıra dışı tavsiyede bulundu.

Squid Game Örneği Dolandırıcılığın Boyutunu Ortaya Koydu

Squid Game dizisinden esinlenerek oluşturulan SQUID token projesinin geliştirici ekibi, projeyi yaklaşık bir aydır tanıtıyordu. Kısa sürelerde on binlerce kat değerlenen SQUID token’ın devasa yükselişleri, birçok yatırımcıyı da projeye çekti. Ardından proje 1 Kasım tarihinde 37 dolar seviyesinden hızla 2 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ancak daha sonra SQUID token 5 dakika içinde %99,99 oranında değer kaybederek 0,008 dolar seviyesine geriledi. Proje ekibi büyük vurgunu yapıp ortadan kayboldu. Bu da piyasadaki risklerin değerlendirilmesi konusunda dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Elon Musk’tan  2 İronik Tavsiye

Kripto para piyasalarında böyle çarpıcı ve net bir örneğin görülmesinden sonra Elon Musk, Twitter üzerinden 2 tavsiye verdi. Dogecoin’in (DOGE) kurucu ortaklarından Billy Markus, yatırımcılara risk yönetimleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğini iletti. Buna yanıt veren Elon Musk ise yatırımcılara “İnternette gördüğünüz her şeye inanın” ve “Suçu hep başkasına atın” tavsiyelerinde bulundu. Her ne kadar Elon Musk ironi yaparak bir tavsiyede bulunmuş olsa da bu tavsiyenin içerdiği asıl mesaj kısa sürede anlaşıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem