Elon Musk’tan 69 Bin Dolarlık BTC Paylaşımı!

Benzer Haberler

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasalarının şüphesiz en popüler isimlerinden biri olmayı başardı. Özellikle yılın ilk dönemlerinde, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) ile ilgili destek paylaşımlarında bulunarak bu kripto varlıkların ciddi değer artışları yaşamasında ciddi bir pay sahibi olan Elon Musk, uzun bir süre önce Bitcoin konusunda sessizliğe bürünmeye başlamıştı. Mayıs ayından sonra Dogecoin için de çok az paylaşımda bulunmaya başlayan Elon Musk, son günlerde gelen değer artışlarında, yeniden paylaşımlarıyla dikkat çekmeye başladı. Esprili paylaşımlarıyla piyasaya dönüş yapan Musk, bu kez Bitcoin’in 69 bin dolar seviyesine ulaşacağını öngören bir MEM paylaşarak dikkatleri çekti.

Musk’ın Paylaşımında BTC, 69 Bin Dolarda

Lider kripto para birimi Bitcoin, 21 Ekim Perşembe günü yeni ATH bölgelerini belirlemeye başladı. Yazım sırasında 65 bin 200 dolar seviyesine kadar yükselen BTC’nin, gün kapanışına kadar hangi seviyeleri göreceği merak ediliyor. BTC’de hareketlilikler yatırımcıları ve piyasaları heyecanlandırmaya devam ederken, Tesla CEO’su Elon Musk’tan bir MEM (şaka) paylaşımı geldi. Elon Musk’ın paylaştığı tweet’teki görselde, Bitcoin’in 69 bin dolar seviyesine ve lider altcoin Ethereum’un (ETH) da 4 bin 200 dolar seviyesine ulaşacağı öngörüsü bulunuyor.

Elon Musk ve “420” Paylaşımı

Elon Musk’ın paylaştığı görselde birbirine sarılarak bir ekranı izleyen bir çift bulunuyor ve çiftin izlediği ekranda Bitcoin ve Ethereum’un fiyat seviyeleri görülüyor. Bitcoin, söz konusu görselde 69 bin dolar olarak görünürken, kripto para piyasalarındaki bazı fenomen isimler, Elon Musk’ın bilinçli olarak internet ortamını karıştırmamak adına 69 bin 420 dolar tahmininde bulunmadığını iddia etti. Bilindiği gibi 420, Elon Musk’ın Tesla’yı hisse başına 420 dolardan özel olarak satın almakla ilgili paylaşım yapmasından sonra artık Tesla ile ilişkilendiriliyor. Musk 2018’de bu tweeti paylaştığında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmişti.

Pompliano’nun Paylaşımı

Elon Musk ile SEC arasında geçmişte yaşanmış olan bu dava sürecinde “420” sayısı özel bir anlam kazanmış oldu. Anthony Pompliano bu duruma gönderme yaptı ve 69 bin 420 dolarlık fiyat tahmininin, şaka yoluyla internet ortamını karıştırabileceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem