Elon Musk Yine Sahnede! “Kripto Güvenli Kelimem”

Benzer Haberler

2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir süredir eski formundan uzaktaydı. Ocak sonu ve Şubat ayı başlarında kripto para birimleriyle ilgili sık sık paylaşımlarda bulunarak piyasada etkisini net şekilde gösteren Elon Musk, Bitcoin (BTC) ile ilgili başladığı paylaşımlarından sonra yoğun olarak Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Bu paylaşımlarıyla hem BTC’nin hem DOGE’un hem de genel anlamda kripto para piyasalarının seyrine etki eden Elon Musk, bir süredir kripto paralar konusunda sessizdi. Elon Musk, bu sessizliğini katıldığı CodeCon programında yaptığı açıklamalarla bozdu.

Elon Musk’ın “Çin ve Kriptolar” Yorumu

CodeCon programına konuk olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, burada kripto paralarla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Musk, kripto paraların kendisinin “güvenli kelimesi” olduğunu belirtti ve Çin’den gelen baskıcı ve yasaklayıcı haberlere ilişkin yorumlarını dile getirdi. Musk, Çin konusuyla ilgili olarak “Kripto, temelde Çinlilerin gücünü azaltmaya çalışıyor. Sanırım bundan hoşlanmıyorlar” sözlerini dile getirdi. Elon Musk, Çin ile ilgili açıklamalarının yanı sıra global olarak hükümetlerin de kripto paralara yaklaşımlarını değerlendirdi.

Musk: “Hükümetlerin Kriptoyu Yok Etmeleri İmkansız”

Tesla CEO’su Musk, hükümetlerin kripto varlıkları yok edemeyeceklerini, bunun imkansız olduğunu ifade etti. Hükümetler ve kripto varlıklar konusunda kendisinden emin konuşan Musk, hükümetlerin bu tür girişimlerle sadece kripto varlık piyasasındaki yaygınlaşmayı ve büyümeyi yavaşlatabileceklerini dile getirdi. Elon Musk ayrıca, para sisteminin nasıl çalıştığını bildiğini iddia eden ekonomistlerin tersine, para sistemi ve bu sistemin çalışma biçimi konusunda çok fazla şey bildiğini ifade etti.

Elon Musk ve Kripto Paralar

Elon Musk, kripto paralarla aslında uzun zamandır ilgileniyordu. Ancak 2021 yılındaki ciddi büyüme ile birlikte Elon Musk da bu alanda popülaritesini artırmayı başardı. Ünlü CEO, Şubat ayında Twitter biyografisine “Bitcoin” yazarak BTC fiyatının yükselmesine ciddi katkıda bulunduktan sonra yönünü daha çok Dogecoin’e çevirmişti. Bu aşamadan sonra kripto paralarla ve özellikle de Dogecoin ile ilgili sık sık sosyal medya paylaşımlarında bulunan Elon Musk, uzun bir aradan sonra böylece ilk kez CodeCon programında kriptolar hakkında açıklama yapma fırsatı buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem