Elon Musk Twitter’da Hisse Aldı, Dogecoin Fırladı

Benzer Haberler

 

Kripto para piyasalarının en etkili isimlerinden biri olan, Tesla ve SpaceX CEO’su, dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter’ın %9,2’lik hisse payını aldığını açıkladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) raporlarına göre Musk söz konusu hisseler için 2,89 milyar dolarlık ödeme yaptı. Böylece Elon Musk, Twitter’ın en büyük hissedarlarından biri olurken, hisse payı ile Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey’i de neredeyse dörde katladı. Elon Musk’ın Twitter’da hisse payı almasının haberinin duyulması ile birlikte kripto para piyasasında Dogecoin (DOGE) fiyatı da hızlı bir artış gösterdi. Musk’ın, daha önce Dogecoin’in kurucu ortaklarından Billy Markus ile konuşmalarında Dogecoin’in Twitter’da kullanılması kampanyasından söz ettiği biliniyor.

Elon Musk Sinyali Vermişti

Dogecoin’in Twitter’da kullanılması kampanyası ile ilgili olarak daha önce Elon Musk ve Billy Markus Twitter üzerinden konuşmalar gerçekleştirmişti. Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde yeni bir sosyal medya platformu kuracağına ilişkin çıkan haberler sonrası Twitter’da hisse payı alması, gündeme gelen iddiaların da rengini değiştirdi. Bu hamle sonrası Elon Musk’ın Dogecoin’i Twitter’a entegre edeceği ve artık bu güce sahip olduğu iddiaları gündeme geliyor. Öte yandan Bloomberg, Reuters ve CNBC gibi medya kanalları da bu haberi doğruluyor. Hatırlanacağı üzere Musk daha önce Twitter’da düzenlediği bir ankette Twitter’da algoritmanın açık kaynaklı olması gerekip gerekmediğini sormuştu. Musk’ın bu anketle aslında sinyal verdiği konuşuluyor.

Twitter’ın ve DOGE’un Değeri Arttı

Çinli kripto para habercisi Colin Wu, Elon Musk’ın Twitter’dan hisse alma hamlesinin, Dogecoin’in Twitter’a entegrasyonunun artık mümkün olacağını ifade etti. Öte yandan Twitter’ın hisse değerleri de Musk’ın hamlesiyle henüz piyasalar kapalıyken bile %27 oranda değer artışı yaşadı. Bir diğer yandan bu hamle ile birlikte Dogecoin’in değeri de hızlı bir artış yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem