Elon Musk Sahalara Döndü, “Crypto” Paylaşımı Yaptı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi ölçülerde büyüme kaydetti. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) Aralık 2020’de başlattığı ralli ile birlikte büyüyen kripto para piyasaları, 2021 yılının ilk aylarında öngörülemez genişlemeler elde etti. Bu dönemlerde, kripto paraların ana akımda gittikçe daha fazla yer almaya başlaması, sektörün daha da genişlemesini sağladı. Kripto paraların ana akımda daha fazla yer almasında ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk gibi isimlerin Twitter paylaşımları etkili oldu. Uzunca bir süredir kripto paralarla ilgili paylaşımlarda bulunmayan Elon Musk, bir kez daha kripto sektöründe gündem yaratacak bir paylaşımda bulundu.

Elon Musk’tan Bir Kez Daha Kripto Paylaşımı Geldi

Elon Musk, Ocak sonları ve Şubat ayı başlarında özellikle Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarda bulunarak DOGE’un çok ciddi değer kazançları yaşanmasına katkıda bulunmuştu. Öte yandan Bitcoin ile ilgili paylaşımlarıyla da zaman zaman BTC fiyat artışlarında etkisi olan Musk, bu kez kripto para piyasalarında oldukça etkili bir başka isim olan Twitter CEO’su Jack Dorsey’in bir paylaşımına yanıt vererek gündeme geldi.

Musk’tan, Jac Dorsey’e Yanıt

Twitter ve Square CEO’su, büyük bir Bitcoin destekçisi olan Jack Dorsey, Twitter üzerinden sadece “crypto” yazan bir paylaşımda bulundu. Elon Musk da Dorsey’in bu paylaşımına “Bu benim de güvenli kelimem” yanıtını verdi. Elon Musk, bir süredir kripto paralarla ilgili paylaşımlarda bulunmuyordu. Onun son paylaşımı, kripto paralarla ilgili yeniden spekülatif açıklamalarda bulunabileceği yorumlarını da gündeme getirdi.

Elon Musk ve Kripto Paralar

Tesla CEO’su Elon Musk, daha önce Dogecoin ile ilgili birçok paylaşımda bulunarak DOGE’un 8 Mayıs tarihinde 0,73 dolarlık rekor seviyesine ulaşmasında ciddi bir pay sahibi olmuştu. Öte yandan Musk, daha önce de Twitter biyografisine “Bitcoin” yazmış ve BTC’nin yükselişler elde etmesini sağlamıştı. Ayrıca Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi, 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımı da yapmıştı. Sonrasında Tesla, BTC ödemelerini kabul edeceğini duyurmuştu. 12 Mayıs tarihinde ise Musk, BTC madenciliğinin çevreye verdiği zararlardan dolayı Tesla’nın BTC ödemelerini askıya aldığını duyurmuştu. Elon Musk’ın kriptolarla ilgili tüm bu hamleleri, piyasalarda fiyat hareketliliklerine yol açmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem