Elon Musk Geceleri Rahat Durmuyor: Şaka Üstüne Şaka!

Benzer Haberler

Kripto para dünyasında şakacı ve çılgın tarzıyla yatırımcıları heyecanlandıran Elon Musk, dün gece saatlerinde yine ortalığı alevlendirdi. Manipülatif paylaşımlarıyla çoğu zaman kripto paraların seyrinde etkili olan SpaceX CEO’su, yaptığı paylaşımlarla birçok takipçisini hem güldürdü hem de düşündürdü.

Kripto para dünyasının bir numaralı kaygısı haline gelen Elon Musk, gece saatlerinde yeniden belirdi. Gece 01:30 civarında düşüş trendine giren Bitcoin, Elon Musk’ın attığı ve içinde iğrenç bir espri olan tweetle daha da düşüş yaşadı. Akabinde yeni bir tweet daha alan Musk, kripto para biriminin az da olsa toparlanmasını sağladı.

Bitcoin, aylar süren düşüş trendinden geçtiğimiz haftalarda çıktı. 50 bin dolar seviyesine kadar yükselen kripto para birimi, bir süredir 46 bin dolar ila 49 bin dolar aralığında dalgalanıp duruyor. Ancak gece saatlerinde 48 bin doların altına gerileyen ve sert bir düşüş trendi gösteren Bitcoin, 46 bin 950 dolara kadar iniş yaptı. Elon Musk, bunun akabinde “Durum kontrol altında” ifadesini kelime esprisine dönüştürerek bir tweet attı. Bu paylaşım sonrası bir kırılma daha yaşayan Lider kripto para, 46 bin 750 dolara kadar geriledi.

Ufak bir kağıda “situation”, yani ‘durum’ yazan Elon Musk, bu kağıdı bir klave üzerindeki CTRL (Kontrol) tuşunun hemen altına koydu. Bunun fotoğrafını çektikten sonra Twitter’da paylaşan Musk, “Sakin olun, durum kontrol altında…” Yazdı. Yalnızca bu paylaşımla yetinmeyen Elon Musk, daha sonra bir paylaşım daha yaparak, “komik” esprilerinin dozunu artırdı.

Elon Musk’ın yaptığı ikinci paylaşımda ise bir projeksiyon makinesi ile bir soğutma pervanesi yer alıyordu. Ancak yanlış konumlamadan ötürü, fotoğraftaki pervanenin çalışması mümkün gözükmüyordu. Bu fotoğrafın açıklama kısmına “Projeksiyonu bırakma ve soğuma zamanı” yazan şakacı CEO, düşüşle ilgili olarak kırmızının, yani sıcağı temsil eden rengin sona erdiğini belirtti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem