Elon Musk Durmuyor! Değişiklik Altcoine Yüzde 20 Artış Getirdi

Benzer Haberler

2021 yılında TIME dergisi tarafından “Yılın Kişisi” seçilen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, özellikle 2021 genelinde kripto paralarla ilgili yaptığı paylaşımlarla sık sık dünya genelinde gündeme geldi. Özellikle Bitcoin (BTC) ve daha çok Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarda bulunarak adından söz ettiren Elon Musk, son dönemlerde ise Twitter hamleleriyle gündeme geldi. Geçtiğimiz haftalarda Twitter’da %9,2’lik hisse aldıktan sonra 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ın tamamını satın alan Elon Musk, profil fotoğrafını değiştirerek bir altcoinin hızla yükselişe geçmesini sağladı. Elon Musk’ın hamlesi sonrasında kripto para piyasalarında oluşan hareketlilik, Fed kararı öncesi heyecan yarattı.

Elon Musk’tan Yeni Bir Hamle

Tesla ve SpaceX CEO’su, Twitter’ın sahibi Elon Musk, Twitter profil fotoğrafını Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan NFT (non fungible token) kolajı ile değiştirdi. Musk’ın, profil fotoğrafına BAYC NFT’leri ile ilgili bir kolaj görseli koyması, kripto para piyasasında hareketlilik başlattı. Özellikle de BAYC’ın arkasındaki geliştirici şirket olan Yuga Labs’ın kısa süre önce piyasaya sürdüğü ApeCoin (APE), Musk’ın bu hamlesinden sonra hızlı bir değer artışıyla karşılaştı. APE, dakikalar içinde yaklaşık %20 oranda değer kazancı yaşayarak 18 dolar seviyesine kadar yaklaştı ve sonra gelen hafif geri çekilme ile 15 dolar seviyesinin üzerinde dengelendi.

Fed Baskısı Bir Miktar Kırıldı

Elon Musk’ın profil fotoğrafını BAYC NFT görseli ile değiştirmesi, Twitter’da “Elon Musk BAYC NFT’si mi satın aldı?” sorularını gündeme getirdi. Ancak Elon Musk şu ana kadar bu konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunmadı. Musk bunun yerine “Bilmiyorum… Sanki değiştirilebilir” diyerek açılımı “Değiştirilemez Token” olan NFT’lere de bir gönderme yaptı. Musk’ın hamlesi, Fed’in kripto para piyasaları üzerinde oluşturduğu baskıyı bir miktar kırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem