Elon Musk ABD Makamlarına Tavsiyede Bulundu!

Benzer Haberler

SpaceX’in CEO’su Elon Musk, ABD makamlarının kripto paraları düzenlemekten kaçınması gerektiğini söyledi. Salı günü katıldığı bir konferansta açıklamalarda bulunan Musk, “Kripto paraları yok etmek mümkün değil. Ancak hükümetlerin ilerlemesini yavaşlatması mümkün.” Dedi.

New York Times yazarı Kara Swisher Elon Musk’a ABD hükümetinin kripto para endüstrisini düzenleme konusunda ne yapması gerektiğini sordu. Musk, Swisher’in sormuş olduğu soruya “Hiçbir şey yapmamasını tavsiye ederim. Bıraksınlar, uçsun!” Dedi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kripto para borsaları düzenlenmediği sürece halkın güvenini temin etme noktasında büyük tehlikelerle karşı karşıya olduklarını söyleyerek, “Vahşi Batı” pazarındaki dijital varlıkların daha fazla denetlenmesi için baskı yaptı.

Elon Musk’tan farklı olarak bazı kripto endüstrisi liderleri, yatırımcılara daha fazla netlik ve güvenlik sağlayarak daha sıkı bir incelemenin fayda sağlayacağına inanıyor. Coinbase, yetkililere düzenleyici bir sistem sunmaya hazırlanırken milyarder yatırımcı Mark Cuban, mevcut dolandırıcılık yasaları etrafında inşa edilen kripto para düzenlemesinin kötü bir şey olmadığını ifade etti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem