El Salvador, BTC’deki Düşüşü Alım Fırsatı Olarak Gördü

Benzer Haberler

Orta Amerika’nın en küçük ülkesi olan El Salvador’da, 9 Haziran tarihinde Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin sunduğu Bitcoin (BTC) yasa tasarısı kabul edildi. Dünyanın birçok noktasında farklı tepkilerle karşılaşan bu kararın ardından yasa, 7 Eylül tarihinde resmi olarak yürürlüğe girdi. Eylül başlarında Bitcoin, yükseliş performanslarıyla dikkat çekerken, El Salvador’da yasanın yürürlüğe girmesinden sonra sert düşüşler yaşadı. Aynı gün El Salvador, 700 adet Bitcoin satın aldı ve böylece ilk alımı gerçekleştirmiş oldu. Başkan Nayib Bukele, daha sonra Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında, yeni alımlar için fiyat düzeltmelerini bekleyeceklerinin sinyallerini verdi. Bitcoin, beklenen düzeltmeyi Çarşamba günü yapınca, El Salvador da satın alma işlemini gerçekleştirdi.

Nayib Bukele, Fiyat Düzeltmesi Beklediklerini Duyurmuştu

Lider kripto para birimi Bitcoin, Ekim ayına 43 bin dolar seviyesinde giriş yaptı ve birçok etkenin bir araya gelmesiyle birlikte Ekim ayında yükseliş eğilimine girdi. Değer artışlarına devam eden Bitcoin, 20 Ekim tarihinde 66 bin 967 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Aynı gün Nayib Bukele, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda El Salvador’un BTC kararını eleştirenlere yönelik esprili bir paylaşım yaparak, kendisini tahtta oturan bir kral şeklinde tasvir eden bir paylaşımda bulundu. Aynı paylaşımda Bukele, yeni satın alma işlemi için fiyat düzeltmesi beklediklerini belirtti.

El Salvador 420 Adet Daha Bitcoin Satın Aldı

Bitcoin rekor sonrası yaklaşık %10 oranında bir düşüş yaşayarak 60 bin dolar bandına kadar geriledi. Gözler bu düşüşle El Salvador’a çevrilmiş olsa da Bukele, daha fazla düşüş beklediğini ifade etti. BTC Çarşamba günü 58 bin dolara gerileyince, Bukele de El Salvador’un 420 adet daha Bitcoin aldığını duyurdu. Böylece El Salvador’un rezervlerindeki Bitcoin sayısı da 1.120’ye yükseldi. El Salvador’un bir sonraki satın alma işleminin ne zaman olacağı merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem