El Salvador Başkanı’ndan Şaşırtan Bitcoin Hesabı!

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları son dönemlerde düşüş eğiliminde hareket ediyor ve bu aşağı yönlü hareketlilik, geçtiğimiz hafta içinde hızlanmıştı. Bitcoin (BTC) bu süreçte 33 bin 200 dolar seviyesine kadar geriledi ve hafta sonunda tekrar 39 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak BTC burada bir dirençle karşılaşınca yeniden 38 bin dolar seviyesinin hemen altında fiyatlanmaya başladı. Bitcoin fiyatında yaşanan oynaklıklar yatırımcıların gelecek adına öngörülerini şekillendirirken, Bitcoin’in geleceğine ilişkin bir tahmin de El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’den geldi. Bukele, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla sıra dışı bir Bitcoin hesabı yaptı.

El Salvador, Nayib Bukele ve Bitcoin

Bilindiği gibi El Salvador, dünyada Bitcoin’i yasal para birimi olarak kullanan tek ülke konumunda bulunuyor. 9 Haziran’da Kongre’de kabul edilen ve 7 Eylül tarihinde resmi olarak yürürlüğe giren Bitcoin yasası ile birlikte ülkede ABD doları ile birlikte Bitcoin de reel alışverişlerde kullanılabiliyor. Bu nedenle de El Salvador hükümeti, zaman zaman yüklü miktarlarda Bitcoin satın alıyor. Ülkede Bitcoin adımının öncüsü olan Nayib Bukele de Twitter üzerinden sıklıkla Bitcoin paylaşımlarında bulunuyor. Bukele, şimdi bu paylaşımlarına bir yenisini ekledi.

Bukele, Bitcoin’de Neler Olabileceğini Öngören Fikrini Paylaştı

Her ne kadar Bitcoin rekor fiyat seviyesinden yaklaşık %50 oranda geride fiyatlanmış olsa da birçok yatırımcıya güven vermeye devam ediyor. Bu yatırımcılardan biri olan Nayib Bukele, yaptığı hesapta dünyadaki milyonerlerin Bitcoin satın alma olasılığına değindi. Bukele, dünyadaki milyonerlerin yakında Bitcoin almaya başlamaları durumunda neler olacağını öngören bir paylaşımda bulundu.

Nayib Bukele’nin Yaptığı BTC Hesabı

Bukele söz konusu paylaşımında, dünyadaki 50 milyon milyonerin en az 1 Bitcoin satın alması durumunda Bitcoin arzının bunu karşılayamayacağını ve bunun da BTC fiyatında büyük bir artışı başlatacağını belirtti. Bukele paylaşımında “Dünyada 50 milyondan fazla milyoner var. Her birinin en az bir Bitcoin’e sahip olmaları gerektiğine karar verdiğini hayal edin. Ama yalnızca 21 milyon Bitcoin var, bu yarısına bile yetmiyor. Devasa bir fiyat artışı artık sadece bir zaman meselesi” sözlerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem