El Salvador Başkanı Bitcoin Hakkında Ezber Bozan Açıklamalar Yaptı!

Benzer Haberler

Orta Amerika ülkesi olan El Salvador Bitcoin politikalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. El Salvador Başkanı Bukele tarafından önerilen Bitcoin yasasının kabul edilmesiyle kripto dünyası şaşkınlık yaşamıştı.

Yakın tarihli bir tweet’te, ABD ve El Salvador’un çifte vatandaşı ve aynı zamanda bir Bitcoin madencisi olan Gerson Martinez, yasanın faydalarını yeniden dile getirdi ve yasanın otoriter olduğunu düşünen eleştirmenlerin görüşlerini çürüttü.

Martinez, Başkan Nayib Bukele’nin konuyla ilgili son Twitter iletisine dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Bukele’nin hiçbir vatandaşını Bitcoin’i benimsemeye zorlamadığını vurguladı. Doların hala herkesin kullanımına açık olduğunu ve yeni Bitcoin yasalarının tek gayesinin El Salvadorluların hayatlarını iyileştirmeye çalışmak olduğunu vurguladı.

İşte Martinez’in o açıklamaları:

“Sonuçta bunun sadece faydaları var ama hükümet kimseyi bunları kullanmaya mecbur etmeyecek. Birisi nakit taşımaya devam etmek, 30 $ bonus almamak, BTC müşterilerini çekmemek, bir iş kurmamak ve havale ödemeye devam etmek istiyorsa, bunu yapabilir.”

Durum böyleyken, sonucun ülke için ne olacağını sadece zaman gösterecek. Ancak, büyük olasılıkla, ülke için kıyamet tahminleri uzun vadede gerçekleşmeyecek. El Salvador çığır açarken, diğer ülkeler de Bitcoin’i yasallaştırmaya ilgi gösterdi. Paraguay, Panama, Brezilya, Meksika ve daha birçok ülkeden politikacılar, Bitcoin’in benimsenmesini desteklediklerini ifade ettiler.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem

Parasanal mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı İndir
X