Ekonomistler Tanzanya’nın Kripto Varlıklara Hazır Olmadığını Açıkladı

Benzer Haberler

Tanzanya Bankası (BOT) yöneticileri, Tanzanya Merkez Bankası’nın hükümet tarafından yapılması planlanan kripto para yasa teklifine sıcak baktığını söyledi. Ancak BOT yöneticileri, Tanzanya’nın bu hedeflerden çok uzak olduğunu, ülkede bu tür kripto varlıkların faaliyete geçmesini sağlayacak gerekli kaynakların bulunmadığını savundu.

Ekonomistlere Göre Tanzanya Bu Hedeflerden Çok Uzak

BOT’un son açıklamasından sonra Citizen tarafından yayınlanan rapor, Tanzanya’daki bu kaynak eksikliğinin dünya ticaretindeki payını azalttığını ortaya koydu.

Citizen raporunda, Zanzibar Devlet Üniversitesi’nde profesör olan Haji Semboja’dan alıntı yapılarak ülkenin reel koşullarını ortaya koydu. Raporda, Haji Semboja’dan alıntı yapılarak Tanzanya ekonomisinin kripto paralar için elverişli olmadığı vurgulandı:

“Ekonomimizin gelişmesi, uluslararası para ve emtia piyasalarının gelişmesine entegre olmuş durumdadır. İnsanların çoğuna asla fayda sağlamayacak bir aracın benimsenmesini henüz kabul etmiyorum. Bu düşüncem kripto paralar hakkındaki güvenilirliğin belirsiz oluşundan ötürü değil. Bu düşüncenin altında ülke ekonomisinin koşulları da yatmaktadır.”

Semboja, iddialarını desteklemek için, sanal para birimlerine ilgi duyduğunu ifade eden ülkelerin yalnızca “bunları karşılamak için politika, düzenleyici ve kurumsal çerçeve koymak” kadar ileri gittiğine dikkat çekiyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem