Efsane Yatırımcı da Son Düşüşlerde BTC Sattı!

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, tarihi bir çöküşe daha sahne oldu. 12 Mart 2020’de, Covid-19 salgınının yayıldığı dönemde yaşanan panikle Bitcoin (BTC), 8 bin dolardan 3 bin 700 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ardından 19 Mayıs 2021’de Çin’in kripto para madenciliğine yasak getirmesiyle, Bitcoin bu kez de 55 bin dolardan 28 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu büyük geri çekilmeler sonrası 10 Kasım 2021’de 69 bin doları gören BTC, 12 Mayıs 2022’de ise 26 bin 700 dolar seviyesini test etti. Piyasalarda yaşanan panik havasında başlayan satışlara birçok yatırımcı dahil olurken, bu satışlara ünlü yatırımcı Bill Miller da dahil oldu.

“Yüzde 80’in Üzerinde En Az 3 Düşüş Gördüm”

Konuya ilişkin olarak CNBC’ye röportaj veren Bill Miller, son düşüşlerde bir miktar Bitcoin satmak durumunda kaldığını açıkladı. Miller, başındaki Bitcoin şapkasıyla verdiği röportajda, teminat tamamlama çağrılarını (Margin Call) karşılama adına portföyünün küçük bir kısmını sattığını ifade etti. Miller açıklamasında “Yüzde 80’in üzerinde en az 3 düşüş gördüm. Bitcoin’i finansal yıkıma karşı bir sigorta poliçesi olarak satın alıyorum. Henüz kimsenin likit portföyünün en az yüzde 1’ini Bitcoin’e yatırmaması gerektiğine dair mantıklı bir argüman duymadım” dedi.

Bill Miller ve Bitcoin Yatırımları

Ünlü yatırımcı Bill Miller, kripto para piyasalarının yakından tanıdığı efsane yatırımcılar arasında yer alıyor. Zira Miller, New York merkezli varlık yönetim firması Legg Mason’da geçirdiği sürede ün kazandıktan sonra 1991’den 2005’e kadar yatırım fonunun 15 yıl üst üste S&P 500 endeksinden daha iyi performans göstermesiyle dikkat çekti. Miller ayrıca Bitcoin henüz 200 dolar seviyelerindeyken Bitcoin yatırımları yapmaya başladı. Miller, Bitcoin’in bu noktadan sonra %50 oranda daha düşmesine üzüleceğini ancak buna şaşırmayacağını da ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem