Edward Snowden: Çin’in Yasağı Bitcoin’i Daha da Güçlendirdi!

Benzer Haberler

Edward Snowden’in Bitcoin hakkında konuşmasının ardından lider kripto para ciddi artış gösterdi. Snowden, Bitcoin hakkındaki son söylemlerinin ardından takipçilerinin satın alma işlemi yapıp yapmadığını merak etti.

Popüler istihbaratçı Edward Snowden, Çin’in Bitcoin yasağının aslında kripto para birimine fayda sağlayacağına inanan insanların listesine katıldı. Ayrıca yakın zamanda Bitcoin fiyatı hakkında da açıklamalar yaptı. Edward Snowden’in açıklamalarından kısa bir süre sonra lider kripto para artış yaşadı.

Çin’in Yasakları Bitcoin’i Olumlu Etkiledi

Dünyanın en kalabalık ülkesi neredeyse on yıldır kripto para birimi endüstrisine karşı olmasına rağmen, ülke bu yıl düşmanca tutumunu bir adım daha ileri götürdü. Mayıs ayında yasağını yineledi. Ancak birçok kripto para madencisi ve yatırımcısı hizmetlerini kapatmak veya daha dostane ortamlara taşınmak zorunda kaldı.

Eylül ayında Çin merkez bankası, tüm yerel kuruluşların dijital varlık alanlarıyla ilişkili olan şirketlerle işlem yapmasını da yasakladı. Beklendiği gibi, bu gelişmeler tam olarak yeni olmasa da BTC ve piyasanın geri kalanı için kısa vadeli fiyat düşüşlerine yol açtı.

Kuşağımızın belki de en ünlü muhbiri Edward Snowden konuyu irdeledi. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Çin yasaklarının “Bitcoin’i daha da güçlendirdiğini” ifade etti.

Snowden ayrıca, COVID-19 kaynaklı piyasa çöküşü sırasında BTC’nin geçen mart ayında 4.000 doların altına düşmesinden bu yana yaşadığı süreçten de bahsetti. Çin yasağının Bitcoin’e gerçekten fayda sağlayacağına inananların sayısı artmaya devam ediyor. Hatta bazıları ABD gibi diğer ulusların bundan yararlanabileceğini iddia ediyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem