ECB Başkan Yardımcısı Resti Çekti: Kripto Varlıklar Düznlenmeli!

Benzer Haberler

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkan Yardımcısı Luis De Guindos, kripto varlıkların diğer ekonomik varlıklar gibi düzenlenmesini istiyor. Avrupa Parlamentosu tarafından hazırlanan bir yaz kursunda düşüncelerine dile getiren De Guindos, kripto paraların denetlenmesi gerektiği görüşünde.

Diğer Varlıklar Gibi Kurallara Tabi Olmalı

ECB Başkan Yardımcısı Luis De Guindos‘a “kripto para karşıtı” damgasını yapıştırmak için henüz erken olsa da, yaptığı açıklamalar Avrupa Ülkelerinin kripto paralar karşısında nasıl bir tutum izleyeceğinin sinyallerini veriyor olabilir. İşte kritik ismin kripto paralara ilişkin o açıklamasından satır araları:

“Bunları yasaklayacak değilim. Ancak kripto para tedarikçilerinin diğer finansal varlıklarla aynı koşullara ve aynı kurallara uyması gerekiyor. Kripto para mecralarının kara para aklama veya terör finansmanı gibi kirli alanlardan uzak durması gerekiyor.”

De Guindos’a, kripto paraların, piyasadaki takma adları sebebiyle yasa dışı amaçlar için kolayca kullanılabileceğini düşünüyor. De Guindos, “kripto varlıklar” olarak adlandırdığı kripto paralar söz konusu olduğunda her zaman şüpheci bir duruş sergiledi. Çünkü ona göre son zamanlarda yaygınlaşan kripto paralar, geçerli bir ödeme yöntemi olarak kullanılamaz. Avrupa ülkelerinin kripto paralara olan tutumu hakkında sinyaller verebilme potansiyeli olan De Guindos, bu kripto varlıkların bölgenin finansal istikrarı üzerinde herhangi bir etkisi olmadığını da belirtti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem