“Düzenleyiciler BTC’yi Yok Edebilir” – Ray Dalio

Benzer Haberler

Dünyanın en büyük hedge fonu olarak gösterilen Bridgewater Associates’in kurucusu, ABD’li milyarder Ray Dalio, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili çeşitli yorumlarda ve açıklamalarda bulundu. Konuya ilişkin olarak CNBC’ye konuşan Dalio, BTC ile düzenleyiciler arasındaki ilişki hakkında yorumlarını dile getirdi. Ünlü milyardere göre Bitcoin, düzenleyiciler tarafından yok edilebilir.

Ray Dalio, Düzenleyicilerin BTC’yi Yok Edebileceğine İnanıyor

Son dönemlerde dalgalı fiyat grafikleri çizen Bitcoin, yeniden toparlanma evresine girdi ve 7 Eylül tarihinde gelen sert düşüş sonrası kayıpları yavaş yavaş silmeye başladı. Ancak BTC ile ilgili çeşitli tedirginlikler de gündeme gelmeye devam ediyor. Bitcoin’in mevcut durumu ile ilgili olarak bu kez de dünyanın en büyük hedge fonu olarak gösterilen Bridgewater Associates’in kurucusu, ABD’li milyarder Ray Dalio’dan çeşitli açıklamalar geldi. Dalio, Bitcoin’in yasal düzenleyiciler tarafından en sonunda yok edilebileceğine inandığını ifade etti. Konuya ilişkin olarak Ray Dalio “Bence günün sonunda gerçekten başarılı olurlarsa onu yok edecekler. Onu yok etmeye çalışacaklar ve bence onu yok etmenin yolları olduğu için de başarılı olacaklar.” sözlerini dile getirdi.

Dalio’ya Göre BTC’nin Gerçek Bir Değeri Yok

Konuşmasında Ray Dalio, ayrıca Bitcoin’in değerine ilişkin olarak da yorumlarını dile getirdi. Milyarder kurucu, Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını iddia etti. Ray Dalio bu konuya ilişkin olarak da “Kripto varlıkları ya da diyelim ki Bitcoin’e tarihsel bir perspektiften bakarsanız, tarihsel perspektifte gerçek değeri olmayan birçok şey vardı…” sözlerini dile getirdi. Öte yandan Ray Dalio, açıklamalarında çeşitli ülkelerin Bitcoin’e yaklaşımı ile ilgili olarak da fikirlerini dile getirdi.

Dalio’dan Çin, Hindistan ve El Salvador Yorumları

Ülkelerin Bitcoin’e yaklaşımı konusunda yorumlarda bulunan Dalio, Çin ve Hindistan’ın BTC’den kurtulmaya çalıştıklarını iddia etti. Öte yandan Dalio, El Salvador’un BTC adımını da küçümsedi. Bilindiği gibi El Salvador, Bitcoin’i ülkenin yasal para birimi ilan etmişti ve yasa 7 Eylül tarihinde resmen yürürlüğe girmişti.

Ray Dalio’ya Göre Fiat Paralar Birer Çöp

Dalio, açıklamalarının sonunda, kendisinin de Bitcoin yatırımı yaptığını ifade etti. BTC yatırımının miktarı hakkında detay vermeyen Dalio, fiat para birimlerinin de birer çöp olduklarını iddia etti. Dalio’ya göre finansal araçlara alternatif olabilecek olan her şey değerlendirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem