Dünyanın En Büyük Hedge Fonu Yöneticisi Kriptolara Sıcak Bakıyor

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları 2021 yılında, daha önce hiç olmadığı kadar popüler hale geldi. Bu süreçte Bitcoin (BTC) öncülüğünde birçok kripto para birimi sert değer kazançları ile yatırımcılarını sevindirirken, sektörde oldukça popüler olan birçok isim de kripto paralara karşı söylemleri ile isimlerini duyurdu. Bu isimlerin bir kısmı kripto para karşıtı söylemlerle, bir kısmı da destekleyici söylemlerle ön plana çıktı. Dünyanın en büyük hedge fonu olan Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio da senenin başlarında Bitcoin’e ve genel olarak kripto paralara karşı olumsuz söylemleri ile dikkat çekmişti. Ünlü yönetici son dönemlerde ise kripto paralara karşı destekleyici söylemleri ile ön plana çıkmaya başladı. Dalio bu kez de küresel enflasyona dikkat çekerek portföylerde nakit tutmanın doğru bir tercih olmayabileceğini ifade ederek gündeme geldi.

Dalio, Kriptoların Birer Alternatif Olduğunu Düşünüyor

Daha önce bir röportajında “Başıma silah dayansa da Bitcoin’i değil altını tercih ederim” açıklamasında bulunan Dalio, Yahoo Finance ile bir röportaj gerçekleştirdi. Ünlü yönetici, küresel ölçekte görülen enflasyonda kripto para birimlerinin birer alternatif olarak değerlendirilebileceğini belirtti. Dalio, Bitcoin’in bunca zaman varlığını sorunsuz şekilde sürdürmesinin de etkileyici olduğunu ifade etti. Ünlü yönetici, kripto paranın ciddi bir benimsenme oranına sahip olduğunun da altını çizdi.

Dalio: Enflasyon Ortamında Bence En Kötü Yatırım Nakittir

Enflasyon konusunda ne kadar endişeli olduğu sorulan Ray Dalio, üretilmesi ve bütçelenmesi gereken para ve kredi miktarlarında çok fazla artış olduğunu ve bu nedenle de bu konuda çok ciddi endişeleri olduğunu ifade etti. Dalio açıklamasında “Çoğu yatırımcının en güvenli yatırım olduğunu düşündüğü nakit, bence en kötü yatırımdır ve bu önemlidir çünkü satın alma gücünü kaybeder. Nakit, bu yıl olduğu gibi enflasyondan dolayı yine yüzde 4 ya da yüzde 5 değer kaybedecek. O yüzden bunlara dikkat edin çünkü bunun en kötü yatırım olacağına inanıyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem