Döviz Kurları Düşüş Eğiliminde, Altın Sakin

Benzer Haberler

Ağustos ayının üçüncü işlem haftası da geride kaldı. Geride bıraktığımız haftada döviz piyasaları oldukça hareketli grafiklere sahne oldu. Yurtiçi ekonomi piyasalarında atılan adımlar ve küresel ekonomi piyasalarındaki finansal gelişmelerle birlikte, döviz kurlarında çift yönlü hareketlilikler yaşandı. Döviz kurlarındaki dalgalanmaları, altın fiyatları da takip etti. 21 Ağustos Cumartesi günü piyasalar kapalı haldeyken, döviz kurlarının haftanın kapanışını yaptıkları seviyelere çok yakın bölgelerde hareket ettikleri görülüyor. Yatırımcılar, hafta arasında döviz kurları ve altın fiyatlarının hareketliliğini, geleceğe yönelik izleyebilecekleri yolları araştırıyor. 21 Ağustos Cumartesi günü güncel döviz fiyatları ve altın fiyatları ne kadar?

Döviz Kurlarında Keskin Dalgalanmalar Görülmüyor

Yurtiçi ve yurtdışı finansal gelişmeler, Covid-19 salgınındaki aşı çalışmaları, pandemine delta varyantlı salgının boyutları ve küresel anlamdaki vaka sayılarıyla bağlantılı şekilde hareket eden döviz fiyatları, son dönemlerde daha önce birçok kez gösterdiği keskin dalgalanmaları yaşamıyor. Geçtiğimiz aylarda dolar, uzun bir süre yükseliş trendinde seyrettikten sonra atılan adımlar ve yaşanan gelişmelere bağlı olarak son dönemlerde düşüş trendi içine girmişti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), politika faizini sabit tutması, ABD’de Fed tutanaklarının açıklanması ve Fed toplantısında ele alınan konuların açıklanması gibi gelişmeler, dolar hareketliliğinde etkili olan faktörler olarak değerlendirilmişti.

Döviz Kurları Hafta Arasına Düşüşle Giriş Yaptı

Geride bıraktığımız hafta boyunca yaşanan gelişmelerin ardından dolar/TL kuru hafta arasına da hafif düşüşle başladı. Cumartesi günü dolar kuru, güne %0,26 oranında düşüşle 8,48 TL seviyesinden giriş yaptı. Öte yandan Euro da dolara benzer şekilde düşüş yaşayarak Cumartesi gününe giriş yaptı. 21 Ağustos günü Euro, açılışı bir önceki kapanışa göre %0,33 oranında düşüşle 9,89 TL seviyesinde yaptı. Dolar ve Euro ile birlikte hafif düşüş yaşayan İngiliz Sterlini de 11,55 TL seviyelerinde seyrediyor.

Güncel Döviz ve Altın Fiyatları

21 Ağustos Cumartesi TSİ 14.00 itibariye güncel döviz ve altın fiyatları şöyle:

• Dolar alış 8,4830 – satış 8,4864

• Euro alış 9,8925 – satış 9,9868

• Sterlin alış 11,5543 – satış 11,6004

• Gram altın alış 485,91 – satış 486,04

• Çeyrek altın alış 790,00 – satış 805,00

• Ons altın alış 1.780,54 – satış 1.781,62

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem