Dolar Yine Hareketli, Analistler Ne Diyor?

Benzer Haberler

Son dönemlerde dalgalı seyreden dolar kuru, yatırımcıların pozisyon belirlemesinde önemli bir rol oynuyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizini %19’da sabit tutması ve ardından gelen düşüş eğilimi, hafta içinde yerini yükseliş eğilimine bıraktı. Ardından tekrar dalgalanan dolar kuru, haftanın son işlem gününe de hareketli başladı. Gözünü teknik uzman yorumlarına çeviren yatırımcılar, gelen değerlendirmeleri incelemeye devam ediyor.

Analist Ağustos İtibariyle Dolardan “Şov” Beklemiyor

Youtube üzerinden dolar analizleriyle yatırımcıların karşısına çıkan “Kıdemli Analist” yeni günde de dolar hareketliliğini inceledi. Kıdemli Analist, yatırımcılara “Yem olmayın” uyarısında bulundu. Dolar/TL önceki kapanışını 8,46 seviyesinde yapmıştı. Ardından yeni güne 8,47 TL seviyesinde başlayan dolar kuru için yurtiçi ekonomi piyasalarında ve küresel piyasalarda gelişmeler takip ediliyor. Yaptığı altın ve dolar analizleriyle Youtube’da 232 bin abonesine seslenen Kıdemli Analist, yeni paylaşımında “Dolar Alacaklara Uyarı! Bomba Tahmin Geldi” başlığıyla yatırımcıların karşısına çıktı. Analizlerinde yatırım tavsiyesi olmadığını ifade eden analist, Ağustos ayında dolardan “şov” beklemediğini ifade etti.

Kıdemli Analist’in Açıklamaları

Kıdemli analist dolar kuru üzerinde baskı olduğunu ifade etti ve “Kabaca dolar kuru 8,50 seviyesinin üzerinde ilk etapta kalıcılık gösterecek ve 8,65 direncini de aşacak ki ‘Yeni bir yola girdik’ diyebilelim. Şu an için bir baskı var, bu baskıya cevap veren bir TL var. Çok dikkat edeceğiz, kendinizi yem etmeyin!” sözlerini dile getirdi. Kıdemli Analist, yorumlarına şu ifadelerle devam etti:

“Dolar kuru tarafına bakıldığında önemli teknik gelişmelerin artık günden güne belirginleştiğini görebiliyoruz. Doların son görüntüsüne baktığımızda 8,50 denemesinin ardından piyasada çok ciddi bir algı oluştu ve ‘Yükseliş başladı’ diye bir algı aldı başını gidiyor. Henüz başlayan bir şey yok, 8,51 direnci kısa vadede 8,37’lere kadar geri çekilmişti. Bu hafta itibariyle 8,30’a dikkat dedik…”

Güncel Döviz Kurları

Kıdemli Analist, yatırımcılara “Yem olmayın” sözleriyle dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Küresel ve yurtiçi gelişmelerle doların seyri takip edilecek. Bu olası hareketlilikler öncesi güncel döviz kurları şöyle:

  • Dolar alış 8,5345 – satış 8,5394
  • Euro alış 9,9747 – satış 9,9806
  • Sterlin alış 11,6326 – satış 11,6409

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem