DOGE’un Tekrar Yükselmesi Sadece Bir Hayal Mi?

Benzer Haberler

2021 yılında elde ettiği şaşırtıcı değer artışları ile yılın en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Dogecoin (DOGE), Mayıs ayından bu yana yatırımcılarına karışık sinyaller veriyor. DOGE, Ocak ayı sonları ve Şubat ayı başlarında yakaladığı beklenmedik yükselişlerde değerini binlerce kat artırmıştı. O dönemde DOGE, piyasanın en hızlı ve en fazla kazandıran altcoinlerinden biri haline gelmişti. Ardından 8 Mayıs tarihinde tarihi zirvesine ulaşan DOGE, şimdilerde ise bu zirvenin oldukça altında işlem görüyor. Birçok analist DOGE için iyi günlerin geride kaldığını iddia etse de DOGE’un yükseliş sinyalleri vermesi, yatırımcıları umutlandırıyor.

DOGE Neden Düşüşler Yaşadı?

DOGE, 8 Mayıs tarihinde 0,73 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Öte yandan aynı tarihte piyasa değeriyle de 90 milyar doların üzerine çıkmayı başararak en büyük 4. kripto para birimi olmayı başaran DOGE, sonrasında gelen düşüşlerle 0,22 dolar bandına kadar geriledi. Ancak bu aşamadan sonra gelen yükselişler ile DOGE yeniden 0,30 dolar üstüne çıkmayı da başardı. DOGE’un zirve noktalarından sert düşüşler yaşamasının arkasında, sosyal medyada azalan ilginin olduğu tahmin ediliyor. Zira DOGE ile özdeşleşen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da DOGE ile ilgili paylaşım yapmayı neredeyse bıraktı.

DOGE Son 1 Haftada Yüzde 35 Yükseldi

Gelen düşüşler sonrası ciddi değer kayıpları yaşayan DOGE, buna rağmen hala piyasa değeri ile en büyük 7 kripto para birimi konumunda durmayı başarıyor. Bir süredir bir türlü çıkış yakalayamamasıyla gündemde olan ve artık popülaritesini yitirdiği düşünülen DOGE, son 1 haftalık süreçte %35 oranında değer artışı yaşadı. Ancak DOGE’un rekor seviyesine yeniden ulaşıp ulaşamayacağı bilinmiyor. Analistler, bu ihtimalin gerçekleşmesi için Elon Musk’ın yeniden ciddi şekilde devreye girmesi gerektiğini ifade ediyor.

DOGE İçin Üst Sınır Var Mı?

Bir diğer taraftan bazı analistler ise DOGE’un çıkabileceği en yüksek seviyenin 0,45 dolar olduğunu iddia ediyor. Bu iddianın arkasında ise 2 neden bulunuyor. Analistler, ilk neden olarak fiyat düzeltmelerinin piyasadaki olası yükselişi frenleyecek olması ve ikinci neden olarak da 0,45 dolar seviyesinin DOGE için çok güçlü bir direnç bölgesi haline gelmesi. Ancak hiç beklenmedik işlere imza atan Dogecoin’in yatırımcılarına neler sunacağı belli olmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem