Dogecoin’de Ümitler Yeşeriyor!

Benzer Haberler

Dallas Mavericks basketbol kulübü Mark Cuban ve Elon Musk’ın yatırımcısı ve sahibi milyarder, geçen cumartesi bir kripto para şakasını hatırlatarak DOGE’nin sadece bir günde %10 büyümesine yardımcı oldu.

Cumartesi günü CNBC ile yaptığı röportajda Mark Cuban, Forbes’a göre DOGE’yi ödemeler için “en güçlü” kripto para birimi olarak nitelendirdi. Cuban, “DOGE, mal ve hizmet satın almak için kullanılabilecek bir araçtır ve DOGE topluluğu, onu bir değişim aracı olarak kullanma konusunda en güçlü olanıdır.” dedi.

Elon Musk, Twitter’da “Uzun zamandır bunun hakkında konuşuyorum” dedi. Peş peşe yaşanan bu gelişmelerin ardından DOGE’nin fiyatı, günlük %10’luk ve haftalık yaklaşık %40’lık bir artış göstererek haziran başındaki değerlere yükseldi. Hem Musk hem de Cuban, son aylarda DOGE’ye desteklerini defalarca dile getirdiler. Öte yandan Küba’da da bir gelişme yaşandı. Küba, mart ayında basketbol takımının ürünlerinin ödemesi olarak DOGE’nin kabul edilmesine izin verdi.

Ayrıca geçtiğimiz hafta Kuban, kulüp ürünlerinin yaz indirimi kapsamında DOGE’ye ödeme yapılması durumunda Mavericks’in “özel fiyatlar” sunacağını duyurdu. Temmuz ayı sonunda DOGE yaklaşık 20 sent değerindeydi. Halihazırda DOGE, Binance borsasında 33 sentten işlem görüyor. CoinMarketCap, bir şaka ile başlayan kripto para biriminin şu anda yaklaşık 44 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyada 7. sırada yer aldığını öngörüyor. Haziran ayında Vitalik Buterin ve Elon Musk, Ethereum blok zinciri ve DOGE kripto para birimi arasında bir köprü kurma konusunda pratikte anlaştılar.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem