Dijital Pound Vakfı, Birleşik Krallık CBDC’sini Tanıtmayı Amaçlıyor

Benzer Haberler

Birleşik Krallık’taki kripto para severleri ve şirketleri, İngiltere Merkez Bankası’nı dijital para birimi (CBDC) çıkarmaya zorlamak için yeni bir koalisyon oluşturuyor.

Digital Pound Foundation, “iyi tasarlanmış bir dijital Pound ve dijital para ekosisteminin uygulanmasını” desteklemeyi amaçlayan lansmanını duyurdu. Üye firmalar arasında Accenture, Avalanche, Billon Group, CGI Group, Electroneum, Quant ve Ripple bulunuyr.

Vakıf; araştırma, savunuculuk, ‘uygulamalı’ keşif projeleri ve dijital Pound’un tasarımı, geliştirilmesi, uygulanması ve piyasaya sürülmesinde çok paydaşlı iş birliğini yürütmek için üyelerinin uzmanlık ve pratik deneyimlerinden yararlanacak. İngiltere’nin gelişmekte olan küresel dijital ortamda yerini güvenceye alabilmesi için bu atılımları yapması gerektiği belirtildi.

İngiltere Bankası yakın zamanda CBDC Katılım ve Teknoloji forumlarını kurmuş olsa da, Banka dışında bağımsız bir foruma sahip olmanın teknoloji, politika, finansal hizmetler ve diğer disiplinleri bir araya getireceğine inanıyor. Kuruluş, “Tasarım ve uygulama, sürecinin önemli bir parçasıdır.” Dedi

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem