“Dijital Altına Hücum” Mu Başlıyor?

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları son haftalarda lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) izinden gitmeye devam ediyor. Bitcoin ise bu süreçte yükseliş sinyalleri sergileyen ancak boğaların mücadelesine bağlı olarak gelişen bir konsolidasyon dönemi yaşıyor. Kısa süre önce 57 bin dolar seviyesinin üzerini görerek burada bir süre kalmayı başaran BTC, bu noktada yükseliş sinyalleri verdiğini gösterdi. Ardından gelen hafif geri çekilme ile altcoinlere fırsat tanıyan BTC ile birlikte altcoin piyasasında da yeşiller görülmeye başladı. Yükseliş hareketliliğinin devam edip etmeyeceği beklenen BTC için gelişmekte olan ülkelerden gelebilecek olan potansiyel talebin, Bitcoin’e yeni rekor seviyeleri getirebileceği görülüyor.

BTC’den Yükseliş Beklentileri

Yazım sırasında bitcoin 55 bin 359 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasadaki birçok analist, Bitcoin’in 60 bin dolar seviyesindeki en önemli direnç noktalarından birine bu kadar yaklaşılmışken boğaların bu mücadelelerinden kolay kolay vazgeçmeyeceğini ifade ediyor. Her ne kadar BTC 57 bin dolar sonrası hafif bir geri çekilme yaşamış olsa da birçok analist, yakın vadede BTC’de yeniden bir yükseliş hareketliliği bekliyor.

Bank of America’dan Sıra Dışı Rapor

Bu olası yükseliş hareketliliğinde nelerin etkili olabileceği araştırmaları sürerken, Bank of America (BoFA) yakın tarihli bir raporunda, gelişmekte olan ülkelerden kripto para sektörüne gelebilecek potansiyeli olan 94 milyon insanın olduğunu belirtti. Rapora göre bu bölgelerdeki potansiyel yatırımcılar, dijital varlıkları, ulusal para birimlerine “hiperenflasyon” gözeterek tercih edecek.

BoFA’nın Öngörüsü Doğru Çıkarsa Ne Olur?

BoFA raporuna göre gelişmekte olan ülkelerden 94 milyon yatırımcı kripto para sektörüne giriş yapacak. Bu sayı, dünyada banka hesabı olmayan kişilerin yüzdesi göz önüne alındığında çok daha ciddi oranlarda artış gösterebilir. BoFA raporunda işaret edildiği gibi böyle olası bir ciddi gelişmenin yaşanması durumunda, kripto para borsalarındaki Bitcoin arzında çok ciddi azalmalar gerçekleşecektir. CryptoQuant bu noktada, bu olası gelişme adına “Eğer ki gelişmekte olan pazarlarda dijital altına hücum gerçekten başlarsa, önümüzdeki birkaç ay kesinlikle aşırı ısınacak” ifadelerini dile getiriyor. Bitcoin, son günlerde düşük volatilitede ve yükseliş eğiliminde hareket ederek, halihazırda bir yükseliş beklentisi de oluşturmuş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem