Dev Şirket Bir Kez Daha Binlerce BTC Aldı!

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, Mart 2020’de gelen çöküş sonrası kademeli olarak toparlanmaya başladı ve 2020 yılının ortalarına gelindiğinde bu toparlanmalar da hızlandı. Zira bu dönemde kripto para piyasasını yakından ilgilendiren önemli gelişmeler yaşandı ve bu gelişmeler arasında yazılım şirketi MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) satın alması da yer aldı. Bu hamlesi ile MicroStrategy, kripto para yatırımı yapan ilk kurumsal şirket oldu. MicroStrategy’nin bu hamlesinden sonra birçok kurumsal şirket daha sektöre giriş yaptı ve kripto sektöründeki büyüme hızlandı. O dönemden bu yana Bitcoin alımlarına devam eden MicroStrategy şirketinin yan kuruluşu olan MacroStrategy de Bitcoin satın aldığını duyurdu.

MacroStrategy 190 Milyon Dolarlık BTC Aldı

Bitcoin’e verdiği açık desteklerle bilinen ve Bitcoin maksimalisti olarak tanınan, MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor’un yönettiği MacroStrategy şirketi de Bitcoin satın aldı. Totalde MicroStrategy bu alımı yapmış olsa da satın alma işlemini gerçekleştiren şirket, yan kuruluş olan MacroStrategy oldu. Geçtiğimiz günlerde şirket, Bitcoin satın almak için Silvergate’ten 205 milyon dolarlık kredi çekmişti. Bu hamle bir bankanın ilk kez kripto teminatlı kredi vermesi bakımından önem taşıyordu. MacroStrategy şirketi aldığı bu kredi sonrası 190,5 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bu satın alma işlemi ile birlikte MicroStrategy’nin rezervlerindeki Bitcoin sayısı da 129 bini aştı.

Satın Alma İşlemi ile BTC Fiyatı Yükseldi

MacroStrategy tarafından yapılan açıklamada, 190,5 milyon dolarlık 4 bin 167 adet Bitcoin alındığı belirtildi. Son olarak MicroStrategy şirketi Şubat ayının başlarında, BTC fiyatı ortalama 37 bin 800 dolar seviyesindeyken 660 adet Bitcoin satın almıştı. Son satın alma işlemi ile birlikte şirketin rezervindeki net Bitcoin sayısı 29 bin 228’e yükseldi. Şirketin satın alma işlemini duyurması ile birlikte Bitcoin fiyatı da yaklaşık %2 oranda değer artışı yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem