Dev Sağlık Şirketi SHIB Ödemelerini Kabul Edecek

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları 2021 yılında inanılmaz ölçülerde değer artışları ile karşılaştı ve piyasalar, Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde çok ciddi genişlemeler elde etti. Bitcoin’in kazandığı değerler ile birlikte yükselişe geçen altcoinler, kripto para sektörünün dünya genelinde ana akımda daha fazla yer almasını sağladı. Kripto para sektörünün daha sık gündeme gelmesi ve yoğun ilgi görmesi ile birlikte, dünyanın birçok noktasında birçok işletme, kurum ve kuruluş, banka gibi hizmet ve mal sunan noktalar, kripto paralar ile ödemeleri kabul etmeye başladı. Ancak bu adımda işletmeler genellikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi önde gelen kripto para birimlerini kabul etmeye başladı. Toronto merkezli bir sağlık şirketi ise bu noktada Shiba Inu (SHIB) adımı attı.

Bilançosuna 1,5 Milyon Dolarlık SHIB Ekledi

Yılın ilk aylarında muazzam değer artışları yaşayan Dogecoin’in (DOGE) getirdiği popülarite, daha sonra piyasaya birçok şaka coin’in sürülmesini sağladı. Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülen ve son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Shiba Inu bu kez de Toronto merkezli Ask The Doctor şirketinin bilançosuna girmeyi başardı. Şirket, Twitter üzerinden yaptığı duyurusunda bilançosuna 1,5 milyon dolar değerinde SHIB eklediğini açıkladı. Şirket bu yatırım adımının ardından önümüzdeki 3 gün içinde SHIB ile yapılan ödemeleri de kabul etmeye başlayacak.

“Daha Fazla Gizlilik Adına” SHIB Ödemeleri Kabul Edilecek

ABD ve Kanada’da bazı şirketler belirli mal ve hizmetler karşılığında şaka coinleri arasından Dogecoin ile yapılan ödemeleri kabul etmeye başlamıştı. Şimdilerde ise bu adım Shiba Inu üzerinden genişlemeye devam ediyor. Kurucu ortakları arasında eski NBA oyuncusu Israel Idonije ve efsane pota altı oyuncularından Dikembe Mutombo gibi isimler de yer alıyor. Şirket, hassas tıbbi verileri paylaşan müşterilere daha fazla gizlilik sunabilmek adına kripto para ile ödemeleri kabul edeceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem