Dev Balinaların Radarındaki Altcoinler Ortaya Çıktı!

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında yukarı yönlü ve dalgalı seyir hafta başından bu yana devam ediyor. Yeni haftada Bitcoin (BTC), uzun bir süre sonra 45 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başarmış ve 2022 yılında ilk kez 48 bin dolar seviyesinin de üzerini görmüştü. Piyasa genelinde bu yükselişle birlikte olumlu bir görünüm oluşurken, piyasada dipten toplayan balinalar da harekete geçti. Dip fiyatlardan alım yapmalarıyla bilinen makro yatırımcı balina cüzdanların hedefine son dönemlerde yeni bir altcoini aldıkları ortaya çıktı. Daha önce Shiba Inu (SHIB) ve FTT yatırımları ile dikkatleri çeken büyük balinalar, yeniden yönlerini bu altcoine çevirmeye başladı…

Balinaların Hedefindeki Altcoinler

Elde edilen verilere göre balinalar hedeflerine yeniden Litecoin’i (LTC) almaya başladı. Dipten almaları ile bilinen ünlü makro yatırımcı dev balinalar, Santiment verilerine göre özellikle de son zamanlarda Litecoin, Axie Infinity (AXS), Maker (MKR), Chiliz (CHZ) gibi altcoinlere yatırım yapmaya başladı. Santiment, balinaların bu altcoinler ile yaptığı işlemlerinde %100 oranda bir artış yaşandığını ifade ediyor. Altcoin tercihleriyle piyasada birçok yatırımcıya da yön veren balinaların hedefine yeniden Litecoin’i alması, yatırımcıları da heyecanlandırdı.

Balinalar Düşüşü Alım Fırsatına Çevirdi

LTC, 10 Kasım 2021 tarihinde Bitcoin’in 69 bin dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdığı sırada 302 dolar seviyesine kadar tırmanmıştı. Ancak LTC bu seviyenin üzerinde kalarak konsolide olamamış ve piyasa trendine uyum sağlayarak düşüş seyrine geçmişti. Ardından 24 Şubat tarihinde LTC 91,52 dolar seviyesine kadar gerileyerek piyasada yatırımcıları da şaşırtmıştı. Aynı dönemde, Rusya – Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte Bitcoin de 34 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Balinaların da LTC biriktirmeye bu dönemde başladıkları görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem