Dev Balinalar Yeni Varlıklara Yöneliyor!

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında düşüş eğiliminde hafif hareketli dönemler yaşanıyor. Geçtiğimiz haftalarda merkez bankalarının para politikalarında aldığı kararlar, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa bağlı gelişimler ve gerilimler, ülkelerin Rusya’ya karşı attığı yaptırım adımları gibi etkenlerle birlikte sert hareketliliklere sahne olan kripto para piyasası, şimdilerde nispeten durgun seyrediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) düşüş ve durgun eğilimde seyrettiği bu süreçte, altcoinler de genel olarak benzer hareketler sergiliyor. Piyasaların durgunlaştığı bu süreçte dev Ethereum (ETH) balinalarının ise bir süredir yoğun şekilde biriktirdiği Shiba Inu’ları (SHIB) satmaya başladığı ve bunun yerine Bitcoin ile birlikte 2 altcoine daha yöneldikleri görülüyor.

Balinalar Coin Değiştirmeye Başladı

Dev Ethereum balinaları, uzun bir süredir, Ekim 2021 döneminde tüm zamanların fiyat rekorunu kıran Shiba Inu’yu yoğun şekilde biriktirmeye başlamıştı. Bu süre zarfında odaklarından SHIB’i çıkarmayan ETH balinalarının yeni varlıklara yöneldikleri tespit edildi. Balina hareketlerini izleme platformu olan Whale Stats verilerine göre son 30 günlük süreçte büyük ETH balinaları Bitcoin’in temsil etmeyi amaçlayan Wrapped Bitcoin (WBTC), güvenlik protokolü Stronger (STRNGR) ve Bored Ape Yacht Club’ın yerel varlığı ApeCoin’i (APE) biriktirmeye başladı.

Balinaların Hangi Coin’leri Satın Alıyor?

Whale Stats verilerine göre dev ETH balinaları uzun bir süredir Shiba Inu, FTX borsasının yerel token’ı FTT ve The Sandbox (SAND) gibi varlıkları da biriktiriyordu. Ancak veriler, balinaların bu dijital varlıkları da elden çıkarmaya başladıklarını ortaya koydu. Elde edilen verilere göre yüksek net değerli Ethereum balinalarının son 30 gün içinde yaptıkları yüksek meblağlı satın alma işlemleri şöyle:

• 5 milyon dolarlık ortalama 108 WBTC

• 1,6 milyon dolarlık yaklaık 109 STRNGR token

• 1,2 milyon dolarlık yaklaşık 93 bin ApeCoin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem