DBS Bank CEO’su: Kripto Altına Alternatif Olabilir

Benzer Haberler

Singapur’un en büyük finans kurumu DBS Bank’ın CEO’su Piyush Gupta, kripto para birimlerinin altına ve mevcut finansal sistemdeki rolüne bir alternatif olabileceğine inanıyor. Ancak dijital varlıkların “bildiğimiz şekliyle geleneksel para” haline gelebileceğini düşünmüyor.

DBS Bank’ın üst düzey yöneticisi, The Economic Times’a verdiği yakın tarihli bir röportaj sırasında birkaç popüler kripto para birimi hakkındaki düşüncelerini ifade etti. Piyush Gupta, birçok kripto para savunucusunun da öngördüğü bir duruma değinerek Bitcoin’in altına alternatif olabileceğini ifade etti.

Bununla birlikte, bu dijital varlıkların “bildiğimiz şekliyle geleneksel para” haline gelmesinin mümkün olamayacağına da piyasaların mevcut oynaklığına bağladı:

“Kripto paraların geleneksel bir para yapısına gelmesindeki en büyük engel, bu piyasanın oynaklığıdır. Bir şey için ödeme yapmak istiyorsanız, bunun neye mal olduğunu bilemezsiniz. Bugün kriptolar potansiyel bir spekülasyon değeri kaynağı olmuş durumda. Bildiğimiz şekliyle bunun bir para kaynağı olması pek de mümkün değil.”

CEO’su Piyush Gupta, merkez bankası dijital para birimlerine da değinerek bu uygulamanın bankacılık sistemindeki aracılığı ortadan kaldırabileceğini öngördü. Böyle bir parasal ürünün tanıtımı yapıldığı takdirde “çok daha büyük kullanımlar” söz konusu olacağından, uygulamanın hayata geçirilmesi hususunda zamana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem