Cumhurbaşkanı Erdoğan Kripto Paralar Hakkında Konuştu

Benzer Haberler

Kripto para birimleri, Aralık 2020’den bu yana elde ettiği devasa büyümelerle birlikte dünya genelinde ana akımda daha sık şekilde yer edinmeye başladı. Bitcoin’in (BTC), Aralık 2017’de kırdığı 20 bin dolarlık fiyat rekoru sonrasında, Aralık 2020’de bu fiyat seviyesinin aşılması, piyasa genelinin boğa sezonuna girmesini sağladı ve kripto paralar hızla yayıldı. Bu yayılma karşısında birçok ülke ve merkez bankası düzenleme çalışmalarına başlarken, ülkemizde de kripto paralarla ilgili adımlar atıldı ve bu adımlar atılmaya devam ediyor. Türkiye’de kripto paraların nasıl bir zeminde ele alınacağı hala tam olarak netleşmemişken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto paralar ile ilgili çok önemli bir açıklamada bulundu.

Erdoğan Kriptolar Hakkında Konuştu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde bir söyleşi etkinliği düzenlendi. Söz konusu Kütüphane Söyleşileri etkinliğinde, farklı şehirlerden gelen onlarca genç ile bir araya gelen Erdoğan, burada kendisine sorulan sorulara yanıtlar vererek açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen kripto para sorusunu da boş geçmeyen Erdoğan, açıklamasında kripto paralara sıcak bakmadığını ifade etti.

Erdoğan’dan Çarpıcı Kripto Açıklaması

Geçtiğimiz aylarda Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile görüşme gerçekleştiren Erdoğan’a gelen sorular arasında Musk ve kripto paralarla ilgili bir soru da yer aldı. Erdoğan “Kripto paralar konusunda arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Mecliste bunun müzakeresi yapılıp ona göre adımlarımızı atacağız. Doğrusu benim kanaatimi soracak olursanız; ben kripto para olayına sıcak bakmıyorum… Yani birini zengin, birini fakir yapacak bu tür araçlarla adım atmanın doğru olmadığına inanıyorum” dedi.

“Nitelikli Fikri Tapu” Açıklaması

Öte yandan NFT’ler (non fungible token – Nitelikli Fikri Tapu) ile ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan “Nitelikli Fikri Tapu diye dilimize kazandırdığımız NFT üreten ve bunları dünya çapında kabul ettiren gençlerimizin ufuklarının genişliğini takdirle takip ediyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem