Cryptopunks NFT Satışlarının Toplam Değeri 1 Milyar Doları Aştı

Benzer Haberler

CryptoSlam.io’ya göre, Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu olan ve 10.000 kişilik bir kullanıcıdan oluşan CryptoPunks’ın satışları 1 milyar doların üzerine çıktı. CryptoPunks, NFT oyunu Axie Infinity’nin 8 Ağustos’ta bu eşiği geçmesinden sonra 1 milyar dolarlık barajı geçen ikinci NFT projesi oldu.

Punk’ların değeri gün geçtikçe artıyor. Şu anda fiyatı en ucuz olan Punk 445.000 dolara satılıyor. Nadirlik derecesine göre Punk’ların fiyatı değişiklik gösterebiliyor. Bu nadirlik, oyun başlarken koleksiyonu oluşturan algoritmanın tüm Punk’lara farklı nitelikler atamasıyla belirleniyor. Punk’lar, 2017 yılında Matt Hall ve John Watkinson tarafından yönetilen Brooklyn merkezli bir yazılım şirketi olan Larva Labs tarafından oluşturuldu. İlk geliştiriciler olan bu İkili, Punk’ları ilk başta bir video oyunun parçası olarak kullanmayı düşünse de, bunun yerine her birini NFT olarak yayınlamayı daha mantıklı buldular.

O zamandan bu yana CryptoPunks üzerinde gerçekleşen ticaret hızla büyüyor. Son dönemdeki NFT furyasıyla birlikte CryptoPunks’ın günlük işlem hacmi 1 hafta içinde 1,8 milyon dolardan 41,5 milyon dolara yükseldi. Ayrıca ödeme devi Visa’nın da CryptoPunks NFT’sinden satın alması işe çok farklı bir boyut kazandırdı. CryptoSlam’in verilerine göre projenin işlem hacmi geçen hafta %716 oranında arttı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem