Crypto.com Coin (CRO) Nedir?

Benzer Haberler

Crypto.com Coin (CRO), Crypto.com ödeme, ticaret ve finansal hizmetler şirketi tarafından geliştirilen merkezi olmayan, açık kaynaklı bir blok zinciri olan Crypto.com Chain’in yerel kripto para birimi belirtecidir.

Crypto.com Chain, Crypto.com’un para üzerindeki kişisel kontrolü artırma, kullanıcı verilerini koruma ve kullanıcıların kimliklerini koruma aracı olarak kripto para birimlerinin küresel olarak benimsenmesini hızlandırmak için tasarlanmış çözümler serisindeki ürünlerden biridir. CRO blok zinciri, öncelikle Crypto.com Pay mobil ödeme uygulamasına güç sağlayan bir araç olarak hizmet eder. Gelecekte Crypto.com, diğer ürünlerini de güçlendirmek için CRO platformunun erişimini genişletmeyi planlıyor. CRO, Kasım-Aralık 2018’de yayına girdi.

Crypto.com Coin’in Kurucuları Kimdir?

Crypto.com Coin, Crypto.com şirketi tarafından “her cüzdana kripto para birimi koyma” vizyonunun bir parçası olarak başlatıldı. Crypto.com, Haziran 2016’da Kris Marszalek, Rafael Melo, Gary Or ve Bobby Bao tarafından “Monaco Technologies GmbH” olarak kuruldu.

Polonya Adam Mickiewicz Üniversitesi mezunu Kris Marszalek, Crypto.com’u kurmadan önce üç şirket kurdu ve yönetti: tüketici elektroniği tasarım ve üretim işi Starline Polska, konum tabanlı hizmet mobil uygulaması ve platformu YIYI ve e-ticaret firması BEECRAZY.

Rafael Melo, lisans derecesini PUC-Rio’dan mühendislik alanında aldı. Finans alanındaki 15 yılı aşkın kariyeri boyunca Melo, Asya’daki büyük şirketlerle çalıştı ve Ensogo sosyal ticaret web sitesi için 50 milyon AUD’nin üzerinde fon sağlanmasına yardımcı oldu.

Gary Or, dokuz yılı aşkın tam mühendislik deneyimine sahip bir yazılım mühendisidir. Or, Crypto.com’u kurmadan önce Ensogo’da platform mimarı olarak çalıştı ve mobil uygulama geliştirme firması Foris’in kurucu ortağıydı. Lisans derecesini mühendislik, bilgisayar bilimleri alanında Hong Kong Üniversitesi’nden aldı. Bobby Bao, Crypto.com’un kurulmasına yardım etmeden önce Çin Rönesans yatırım bankasının M&A bölümünde çalıştı. Bao, Melbourne Üniversitesi, NYU Stern İşletme Okulu ve William & Mary Koleji’nde okudu.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem