CRA, Coinsquare’a Gözdağı Verdi!

Benzer Haberler

Kanada Vergi Dairesi (CRA) sıkı bir denetleme politikası izleyerek, kripto para ticaretlerinden elde ettikleri karları henüz bildirmemiş olan kripto tüccarlarını hedef aldı.

Kanada çapındaki bu denetleme politikalarının arkasındaki ismin Norman MacDonald olduğu belirtiliyor. Toronto merkezli bir hukuk firması olan Rogerson Law Group’da üst düzey yönetici olan Norman MacDonald yasa dışı kripto para faaliyetlerinin önüne geçmek eçin Kanada Vergi Dairesi (CRA) ile iş birliği içerisinde.

CRA, Kanada’nın vergi yasalarını ihlal eden kripto para platformlarını ve tüccarlarını belirlemek için kısa bir süre önce ilk adımı attı. Ülkede faaliyet gösteren Coinsquare isimli kripto para borsasını hedef alan CRA, Coinsquare platformundaki aktif ve inaktif tüm müşteri hesaplarının detaylarını talep etti. CRA’nın denetlemeleri artıran bu adımları, yasal bir zemine dayanıyor. Zira federal mahkemeden bu incelemeleri yapmak üzere gerekli onay alındı.

Coinsquare’dan, 1 Ocak 2013 ile 19 Mart 2021 tarihleri arasındaki müşteri profilleri talep edildi. Ancak MacDonald, “Bu, Coinsquare’in 2013’ten önceki gelir detaylarını sunmaktan muaf olacağı anlamına gelmez. CRA’nın sizi her an denetleyebileceğini bilmelisiniz.” Açıklamasıyla Kanada’da faaliyet gösteren kripto para platformuna gözdağı verdi. Denetlemelerin arkasındaki isim olan Norman MacDonald, Coinsquare’a göz açtırmayacak gibi görünüyor.

MacDonald’a göre vergi dairesi, Coinsquare müşterilerinin gerekli gelir vergisi beyannamelerini, bordrolarını ve GST/HST (mal ve hizmet vergisi/uyumlaştırılmış satış vergisi) iadelerini yapıp yapmadığını belirlemek için elde edilen bilgileri kullanacağını söyledi.

MacDonald, “Atılan adımlar CRA’nın Kripto Para Birimi Bölümü’nün bir projesi olduğu için CRA, ilerleyen zamanlarda diğer kripto para borsalarına karşı benzer adımları atacaktır.” Dedi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem