Coinseed’in Fişi Resmen Çekildi!

Benzer Haberler

New York merkezli kripto para borsası Coinseed, müşterinin varlıklarını izinsiz Dogecoin’e dönüştürdüğüne dair şikayetlerin ardından resmen kapatıldı. New York Başsavcısı Letitia James, Coinseed’in yaptığı tehlikeli anlaşmalar ve müşterilerini dolandırması sebebiyle popüler kripto para borsasının kapatılmasına talep etmişti.

Pazartesi günü kapatılma süreci başlayan Coinseed, New York Başsavcısı Letitia James’in başlattığı son operasyon ile resmen kapatıldı.

New York Başsavcısı Letitia James, pazartesi günü “para çekme işlemlerini dondurmak ve müşteri fonlarını izinsiz Dogecoin’e dönüştürme” iddiaları sonrasında Coinseed’e operasyon başlattı. Kripto para borsası Coinseed’in kapatılması ve 3 milyon dolar para cezasına çarptırılması içi hukuki süreç başlatıldı. Başsavcı Letitia James, 13 Eylül’de para çekme işlemlerini dondurmak ve müşteri fonlarını rızası olmadan Dogecoin’e (DOGE) dönüştürmekle suçlanan Coinseed Inc.’e faaliyetlerini kalıcı olarak durdurmasını ve 3 milyon dolar para cezası ödemesini emretti.

Bloomberg’e göre borsa ayrıca banka hesaplarını boşalttı ve lisanssız menkul kıymetler çıkardı. Coinseed’in faaliyetlerini durdurmasını emreden önceki mahkeme kararlarına rağmen şirketin hileli faaliyetlerde yer almaya devam ettiği tespit edildi:

“Mahkeme emirlerini hiçe sayan bu şirket, yatırımcıların fonlarını rehin tutarak ve kayıt dışı sanal para birimlerine yatırım yapmanın tehlikelerinin altını çizerek yasadışı ve etik olmayan bir şekilde faaliyet göstermeye devam etti.”

Şubat ayında başsavcı James, Coinseed ve kurucusu Delgerdalai Davaasambufor’a binlerce kripto para yatırımcısını 1 milyon dolardan fazla dolandırmaktan dava açtı.

170’den Fazla Şikayet Almıştı

Başsavcı Yardımcısı Brian Whitehurst ve Amita Singh o zamandan beri Coinseed müşterilerinden cüzdan bakiyelerinin şubat ayından bu yana “on binlerce dolar” düştüğünü iddia eden 170 şikayet aldıklarını bildirdiler.

Coinseed müşterileri, hesap bakiyelerinin Şubat 2021’den bu yana binlerce dolar düştüğünü söyledi. Başsavcı yardımcısı Brian Whitehurst ve Amita Singh, 170’den fazla Coinseed müşterisinden “bakiyelerinin, binlerce dolar düştüğünü iddia eden” şikayetler aldıklarını bildirdi. Daha önce kullanıcılarına fonlarını iade etme sözü veren Coinseed kurucusu Davaasambuu, iddiaların ardından sessiz kalmayı sürdürdü.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem