Coinbase’in Hacklendiği Haberleri Eskiye Ait!

Benzer Haberler

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in hacklendiğine dair paylaşımlar kısa süreli paniğe neden oldu. Yaşanan bu paniğin de etkisiyle Bitcoin 47.000 dolar seviyesinin altına düştü.

Bleeping Computer tarafından paylaşılan hack haberi doğru olsa da, güncel ve bugün yaşanan bir hadise değil. Zira paylaşılan haberde de bahsedildiği üzere söz konusu saldırı 2021’in ilkbahar aylarında gerçekleşti.

Coinbase, saldırıdan etkilenen müşterilerine bir uyarı mesajı göndererek, çok faktörlü kimlik doğrulama sisteminde bulunan bir güvenlik açığının ihlal edilerek 6000 müşterinin kripto paralarının çalındığını açıkladı.

Coinbase borsası tarafından yapılan açıklamada, saldırganların bu eylemi gerçekleştirebilmeleri için oldukça sıkı olan güvenlik protokollerini aşarak kullanıcıların e-posta adresine, şifresine ve Coinbase hesabıyla ilişkili telefon numarasına erişmesi gerektiğini belirtti.

Normalde korsanlar yukarıdaki bilgilere ulaşmış olsa da iki faktörlü doğrulamanın fonlara erişimi yolunu engellediği belitildi. Bu noktada hackerların MFA sistemindeki bir hatadan yararlanarak fonlara eriştiği belirtildi.

Bleeping Computer’in paylaştığı habere göre Coinbase, hatanın kendi sistemlerinden kaynaklandığını ve kullanıcıların hatası olmadığını kabul ederek, çalınan fonlara eşit miktarda paranın iade edileceğini belirtti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem