Çinli Madenciler Göç Ettikleri Yerde Faaliyetlere Başladı!

Benzer Haberler

Çin’in sert kripto para politikaları sebebiyle ülkeden göç etmek zorunda kalan kripto para madencileri, sistemlerini kurdukları bölgelerde faaliyetlerini başlattı. Çinli Bitcoin madencilerinin faaliyetlerine tekrar başlamalarının neticesinde BTC hash oranında artış gözlendi. Çin, 2021’in başlarında BTC madenciliğini yasaklamak için harekete geçti ve ülkedeki birçok kripto para madencisi göç etmek zorunda kaldı. Göç eden madenciler şimdi geri dönmüş gibi görünüyor. Raporlar, bazı Çinli Bitcoin madencilerinin ABD, Rusya ve Kazakistan’daki operasyonlarıyla geri döndüğünü ve yer değiştirme sürecinin arttığını belirtiyor.

Forbes’in raporuna göre Bitcoin’in hash gücü, Çin’in bu yazın başlarındaki yasağını takiben kabaca %85 toparlandı. Bu durum baskıyla artan aşırı oynaklığı ortaya koyuyor. Rapor, hash oranındaki artışın, yalnızca Çinli madencilerin çevrimiçi olmasının bir sonucu olmadığını ve ABD merkezli madencilerin bazı yeni platformları çevrimiçi hale getirmesiyle de yönlendirilebileceğini belirtiyor.

Çin hükümeti birkaç yıl boyunca Bitcoin ve kripto endüstrisine karşıt politikalar izledi. BTC madenciliği sıcak bir endüstridir ve dünyadaki çoğu insan kripto paraları ticari işlemlerinde faal olarak kullanıyor. Yerel itibari para biriminin güvenilir olmadığı alanlarda kriptolar kurtarıcı niteliği taşıyor

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem