Çin Merkez Bankası, Kripto Paraları Dizginlemeyi Başardı!

Benzer Haberler

Çin Halk Cumhuriyeti’nin para politikasını yürütmek ve finans kurumlarını denetlemekten sorumlu olan Çin Merkez Bankası, yayınladığı raporla kripto para yatırımcılarını rahatlattı.

Lider kripto para Bitcoin, 50.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunmayı hala sürdürürken Çin Merkez Bankası yayınladığı raporla bir nebze de olsa kripto para yatırımcılarını rahatlattı. Raporda; “Büyük finansal riskleri önleme ve çözme mücadelesi kapsamında, internet varlık yönetimi, hisse senedi kitle fonlaması ve sanal para işlemleri temel olarak tamamlanmış ve normalleşme sürecine geçilmiştir.” İfadeleri yer aldı.

2021 yılında Çin Merkez Bankası kripto para birimleri üzerindeki baskıyı artırmak ve yasa dışı faaliyetlere son vermek amacıyla birçok karar aldı. Çin’de faaliyetlerini yürüten gazeteci Colin Wu, Çin Merkez Bankası tarafından yapılan son toplantılarda, kara para aklama, döviz spekülasyonu ve yasadışı faaliyetlere ilişkin uyarılar bölümünde sanal para birimlerinden artık bahsedilmediğini belirtti.

Çin’de yapılan son toplantılar ve Çin Merkez Bankası’nın 3 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan raporu, Çin’in kripto paralar üzerindeki baskı politikasında kısmen hedefine ulaştığını ve kripto paraların baskı politikasının ana gündemini oluşturmaktan çıktığını ortaya koyuyor.

Rapora göre Çin, kripto paralar üzerindeki baskı politikasının meyvelerini alarak süreci başarıyla atlattı. Bundan sonra kripto paralar ile işlenen suçlarda standart prosedür çerçevesinde mücadele edilecek.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem