Çin Devlet Medya Ajansı Xinhua İlk Haber NFT Koleksiyonunu Yayınlayacak

Benzer Haberler

Çin’deki kripto para faaliyetlerinin katı bir şekilde kısıtlandığı bir süreçte, Çin devlet medya ajansı Xinhua, cuma günü saat 20.00’de ilk parasız token (NFT) koleksiyonunu yayınlayacak.

Xinhua tarafından çarşamba günü yapılan duyuruya göre yayınlanacak bu NFT, halkın ücretsiz olarak erişebileceği ilk uluslararası baskı haber koleksiyonu olacak. Koleksiyonun ilk partisi özel bir sürüm dahil olmak üzere, her biri 10.000 birim içeren 11 adet set halinde yayınlanacak.

Xinhua, bu NFT serisinin “birçok hazine tarihi anı taşıdığını, aynı zamanda “meta veri deposuna dahil olan dijital bellek” olacağını belirtti. Tencent Cloud altındaki “Zhixin zinciri”, ilgili blok zinciri teknolojisini teknik olarak destekleyecek.

Bu gelişmeler hükümetin kripto ticareti ve madencilik faaliyetlerini kısıtlayan tutumunun gölgesinde yaşanıyor. Her şeye rağmen Çin, kripto ile ilgili faaliyetlere karşı baskıları yoğunlaştırmaya devam ediyor.

Mayıs ayında serval Çin finans kurumları kriptoyu ödeme aracı olarak yasakladı. Bir ay sonra Bitcoin kapasitesinin %90’ından fazlası lav edildi. Yetkililer kripto madenciliği faaliyetlerini yoğun elektrik harcamakla ve çevreye zararlı olmakla suçladı. Birkaç ay sonra, Çin Merkez Bankası PBOC, kripto varlıklar ile ilgili işlemlerin yasa dışı olduğu için yasal statüye ve yasal ihale meşruiyetlerine sahip olmadığını vurguladı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem