Çin, Blockchain İle Menkul Kıymetler Piyasasını Dijitalleştirme Peşinde!

Benzer Haberler

Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu (CSRC), menkul kıymetler ve vadeli işlem piyasasını dijitalleştirmek için kolları sıvadı. CSRCi akıllı sözleşmeler ve blok zinciri sunacak bir ittifak zincirini teşvik edecek. Duyuru, Pekin’deki Çin Menkul Kıymetler Endüstrisi İttifak Zinciri ve OTC İttifak Zinciri Özel Çalışma Sempozyumu’nda yapıldı. CSRC Bilim ve Teknoloji Düzenleme Bürosu Müdür Yardımcısı olan Jiang Dongxing, bu adımın endüstrinin geleceğini şekillendirecek bir anahtar olduğunu vurguladı.

Çin, Blockchain İle Finansal Piyasaları Dijitalleştirecek

Çin Menkul Kıymetler Endüstrisi İttifak Zinciri ve OTC İttifak Zinciri Özel Çalışma Sempozyumu sırasında gerçekleşen tartışmalara göre, Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu (CSRC), menkul kıymetler ve vadeli işlem piyasalarının çoğunu blockchain ve akıllı sözleşmeler gibi alternatifler kullanarak dijitalleştirmekle ilgileniyor. CSRC Bilim ve Teknoloji Düzenleme Bürosu Müdür Yardımcısı olan Jiang Dongxing, konuya ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Dongxing, şu anki en önemli görevin, “menkul kıymetler ve vadeli işlem endüstrisinin dijital dönüşümünü nasıl ilerleteceğini araştırmak ve bu dijital dönüşümü gerçekleştirmek için bir yol bulmak” olduğunu söyledi.

Buna ek olarak Dongxing, blok zincirinin cazibesinin ağ ortamında bir güven mekanizması kurmaktan ibaret olduğunu ve önerilen dijitalleştirmeden sonra dijital alanda menkul kıymetler ile vadeli işlemler endüstrisi için temel bilgi altyapısı olacağını vurguladı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem