Chainalysis, Siber Suç Adli Tıp Firması Excygent’i Satın Aldı

Benzer Haberler

Blockchain analiz firması Chainalysis salı günü bir siber suç adli tıp şirketi olan Excygent’i satın aldığını duyurdu. Exycgent, hem kamu hem de özel müşterilere hizmet veren, hatta ABD devlet kurumlarına siber suç soruşturmalarında yardımcı olan ve son derece uzmanlaşmış bir teknoloji firmasıdır.

Bir blog yazısında Chainalysis CEO’su Michael Gronager, Chainalysis ve Excygent’in terör finansmanı kampanyaları, darknet pazarlarında kullanılan kripto para birimlerine el konulması ve diğer yasadışı faaliyetler içeren geçmiş projelerde iş birliği yaptığını yazdı. Anlaşma şartları açıklanmadı.

Gronager, “Bu çalışma sayesinde, Excygent ekibinin kripto para birimi ve siber suç soruşturmalarında derin uzmanlık getirdiğini ilk elden gördüm. Onları, devlet kurumlarına olası satış yaratma, blok zinciri veri analizi ve araştırma desteği sağlayan büyüyen Soruşturma ve Özel Programlar ekibimize davet etmekten heyecan duyuyorum.” Dedi.

CEO yaptığı açıklamada, Chainalysis’in Excygent’i satın almasını, siber suçları – özellikle fidye yazılımlarını daha da azaltmak ve “daha az riskle daha fazla finansal özgürlüğü” teşvik etmek için kullanmayı planladığını söyledi.

Bu yıl Chainalysis, en son finansman turuyla 4,2 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı ve haziran ayında 100 milyon dolar getirdi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem