Chainalysis Raporlarına göre Hindistan ve Pakistan, Kripto Pazarlarını Büyüttü

Benzer Haberler

Chainalysis’in verilerine göre, ülkelerindeki kripto para pazarını oldukça büyüten ülkeler Hindistan ve Pakistan oldu.

Hindistan ve Pakistan’daki kripto pazarı, oldukça büyümüş durumda. Son bir yılda kripto sektöründe Hindistan’da %641’lik artış görülürken Pakistan’da da %711’lik bir büyüme söz gerçekleşti. Chainalysis’e göre Hindistan’daki kripto yatırımlarında ve kripto projelerinde artış gözlendi.

Yayınlanan rapora göre, Vietnam’ın kriptoyu hızlı bir biçimde kabul ettiğini ortaya koyuyor. Chainalysis, Hintli kripto yatırımcılarının büyük finansal kurumların bir parçası olduğunu düşünüyor. Ancak hala Bitcoin ve diğer kripto varlıklar Hindistan’da faal değil. Buna rağmen Hindistan üzerindeki kripto etkinliği her geçen gün artmaya devam ediyor.

Paytm, Bitcoin Teklifi Başlatabilir

Economic Times, Hindistan’da dijital ödemelere ilk olanak tanıyan şirket olan Paytm’in kripto varlıkların ülkede yasallaşması durumunda müşterilerine Bitcoin teklif etmeyi düşünebileceğini bildirdi.

Şirketin CFO’su Madhur Deora’ya göre şimdiye kadar Bitcoin etrafındaki düzenleyici kurallar son derece “gri bir alanda” yer alıyor. Ancak durumun değişmesi halinde Paytm, Bitcoin tekliflerini başlatmayı düşünebilir. Bu durum, Hindistan’ın kripto paraları benimsemesi adına önem arz ediyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem