Chainalysis, Asya’daki Kripto İşlemlerinin %706 Arttığını Söylüyor

Benzer Haberler

Chainalysis raporuna göre CSAO kripto pazarı, 2021’de devasa bir şekilde büyüdü ve küresel kripto işlemlerinin %14’ünü aldı. Blockchain hizmetleri ve araştırma şirketi Chainalysis’e göre Asya kripto piyasası, bir yılda %706 gibi şaşırtıcı bir büyüme göstererek dünya çapındaki tüm kripto işlemlerinin %14’ünden fazlasını oluşturdu.

En son durum ise Cryptocurrency Coğrafyası raporunda yer aldı. Cryptocurrency en son yayınladığı rapora göre Orta ve Güney Asya ve Okyanusya’nın (CSAO), Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında kripto pazarının 572,5 milyar dolarlık hacmini aldığını söylüyor.

Bölgede küresel kripto para birimi etkinliğinin payı %2 artarak CSAO’yu dünyanın en hızlı büyüyen bölgelerinden biri haline getirdi. CSAO’daki kripto büyümesi, bölgedeki merkezi olmayan finanstaki (DeFi) patlamasını körükledi. Şubat ayına kadar olacak işlem hacminin %50’sinden fazlası DeFi ile ilgili olacağı kaydediliyor.

CSAO’daki sektöre, çoğunluğu 10.000 ila 1 milyon dolar arasındaki parantez içinde kalan kurumsal finansal ödemeler hakimdir. Daha da ilginci, Hindistan’dan yapılan işlemlerin %42’sinin değeri 10 milyon doların üzerindeydi ve bu da daha sofistike, kurumsal yatırımcılar arasında yaygın bir alım olduğunu gösteriyordu.

Quantstamp’ın Genel Müdürü Krishna Sriram, DeFi genişlemesinin arkasındaki nedenin merkezi borsalara erişimin daha zor olmasının bir sonucu olduğuna inanıyor. Krishna Sriram “DeFi, nereden olduğunuzu ayırt etmiyor veya bankanızla bir ilişkisi olup olmadığını umursamıyor. DeFi açık, izinsiz bir sistemdir.” Dedi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem