Celsius İflas Etti!

Benzer Haberler

Kripto borç verme firması olan Celsius, iflas etti.

Kripto borç verme firması olan Celsius ABD Mahkemelerine iflas başvurusunda bulundu. 1  Milyar ile 10 Milyar $ arasında varlık beyan eden Celsius, Bölüm 11 kapsamında iflas etti. ABD yasalarına göre Bölüm 11, firmanın faaliyetlerine devam ederken borçlu olduğu kurum ya da kuruluşlara mali yükümlülüklerini devam ettirmesi anlamına geliyor.

Piyasadaki durgunluk birçok kripto firmasını etkilemeye devam ediyor. 12 Haziran 2022 tarihinde para çekme ve transferleri durduran Celsius firması, 100.000’den fazla alacaklısı olduğunu firma isimlerini gerekli mercilere beyan etti. Bunlardan en büyük teminatsız alacağı; Pharos USD, Fund SP ve Pharos Fund SP şirketlerine ait yaklaşık 81 Milyon $ değerinde borç. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; firmanın kasasında 167 Milyon $ nakit rezerv bulunduğu ve bu tutarın yeniden yapılanma sürecinde operasyonları desteklemek için bol miktarda likitide sağlayacağını ifade etti.

Bu Topluluğumuz ve Şirketimiz İçin Doğru Bir Karar

Devam eden açıklamada; alınan bu kararın topluluk ve şirket için en doğru karar olduğu, şirket tarihine bakıldığında birçok zorluğun aşıldığını ve bu süreci yönetecek güçlü ve sağlam bir ekibin olduğu ifade edildi. 2017 yılında Alex Mashinsky ve Daniel Leon tarafından kurulan Celsius, 10 Milyar $’dan fazla varlığı yönetirken, 1,7 Milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştı.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem