Cardano (ADA), Yeni Vitrinine Kavuşuyor!

Benzer Haberler

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH) rakibi olan Cardano (ADA), yakında Ethereum’un en önemli platformlarından birisinde yerini bulacak. Ethereum şu an için merkezsiz finans sektörünün lideri konumunda ve Cardano başta olmak üzere birçok kripto para projesi bunu ele geçirmeye çalışarak lideri yerinden etmeye çalışıyor.

Ethereum’un 2020 yılından bu yana şaşkınlık verici bir yükseliş elde etmesinin en temel sebebi, hiç şüphesiz DeFi ve Uniswap kripto para borsası oldu. Uniswap, merkezi olmayan kripto para borsaları arasında lider konumda. Şimdi ise son haftalarda rekor üzerine rekor tazeleyen Cardano, benzer bir platform’da halk arz edilecek.

Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın projesi Cardano’nun kendi merkezsiz kripto para borsasının adı ise Cardaswap olacak. Cardaswap merkezsiz kripto para borsası bugün duyuruldu ve bunun Cardano ağı üzerinde otomatik piyasa yapıcı olarak çalışması bekleniyor. Kullanıcılar direkt olarak Cardaswap üzerinden likidite sağlayabilecek ve diğer tokenlerin likiditesi için de kullanılabilecek.

Cardaswap’in kendi kripto para birimi de olacak. CADA isimli kripto para birimi, Uniswap’in UNI tokenine benzer bir modelde olacak. Bunun airdrop yapılıp yapılmayacağı açıklanmasa da Uniswap, en çok yaptığı airdrop ile meşhur oldu. Aynı zamanda NFT entegrasyonuna da sahip olacak olan Cardaswap’in kısa sürede Cardano fiyatına etki etmesi de bekleniyor. UNI, elde ettiği hacim ile Ethereum hacmininin artmasına ve rekorlar kırılmasına sebep olmuştu.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem

Parasanal mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı İndir
X