Büyük Bankalar Kripto Dünyasında Aktör Olmayı Hedefleyecek

Benzer Haberler

Vikram Pandit, her büyük finans kurumunun “bir ila üç yıl içinde” kripto ticareti yapmayı düşüneceğine inanıyor. Eski Citigroup CEO’su Vikram Pandit’e göre, her büyük finans kurumu önümüzdeki yıllarda kripto alıp satmayı düşünecek.

Pazartesi günkkü Bloomberg raporuna göre Pandit, Singapur Fintech Festivalinde Vikram PAndit’e göre Bir ila üç yıl içinde, her büyük banka ve/veya menkul kıymet firması aktif olarak “Aynı zamanda kripto para varlıkları alıp satmam gerekmiyor mu?” Diye düşünecek.

Çok sayıda büyük banka, fonlar gibi dolaylı yatırımlar yoluyla müşterilere kripto maruziyeti sunma belirtileri gösterse de, hiçbiri henüz doğrudan maruz kalma teklifinde bulunmadı. Örneğin Goldman Sachs’ın kripto masası, Bitcoin vadeli işlem ticaretini destekliyor.

Pandit, 2012’de Citi’den istifa etti ve 2016’da yatırım şirketi The Orogen Group’u kurdu. 2015 yılında, New York Menkul Kıymetler Borsası ve diğer yatırımcılarla birlikte şimdi Nasdaq listesinde yer alan kripto borsası Coinbase’e 75 milyon dolar yatırım yaptı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem