Bu Perşembe Kripto Piyasasını Neler Bekliyor?

Benzer Haberler

Kripto piyasası hafif bir rahatlamanın ardından tekrar düşüş tuzağına düşüyor. Bitcoin fiyatı yine 43 bin doların altına düşmeye başladı.Kripto endüstrisi, düşüşteyken, Çin’deki kripto madenciliği yasağından ve Evergrande’nin borç krizinden daha fazla geri çekilme görüyor.

Enerji maliyeti önemli ölçüde daha ucuz olduğu için Çin’in kripto madenciliği faaliyetlerinin yaklaşık %60’ına ev sahipliği yaptığı sektördeki kitleler tarafından biliniyor. ve Çin’in madenciliği yasaklamasının sektör üzerinde önemli bir etkisi var.

Evergrande’nin etkinliklerinin sektör üzerinde doğrudan bir etkisi olmamasına rağmen, piyasa duygusal eğilimleri takip etme eğilimindedir. Ancak önümüzdeki birkaç gün içinde, başta Bitcoin olmak üzere varlıkların fiyatlarının bir sonraki hareketi tahmin edilebilir.

Evergrande’nin Borç Krizi ve Kripto Piyasası

Satış açısından Çin’deki en büyük ikinci emlak geliştiricisi olan ve gelir açısından dünya genelinde 122. sırada yer alan Evergrande grubu, sektörleri farklı disiplinlerde sarstı. Pazar payına göre en büyük kripto da benzer eğilimleri takip etti.

Evergrande, devasa borcu nedeniyle toparlanmak için mücadele ediyor ve dünya birbirine bağlı kalmaya devam ederken küresel piyasalar acı çekiyor. Ancak Çin hükümetinin kurumun borcunu desteklemek için müdahale etmesi durumunda piyasanın konsolide olmasını bekleyebiliriz. Beklentilere göre işler galip gelmezse, çok daha yavaş bir toparlanma bekleyebiliriz.

Gayrimenkul devinin bir sonraki eylem planını perşembe günü yapması bekleniyor. Çin piyasası tatilde olduğundan ve çarşamba günü çalışmaya devam edecek. Asıl endişe, Evergranade’nin bankalara temerrüde düşmesi durumunda borsa ve kripto piyasasının nasıl davranacağı gerçeği etrafında yatıyor!

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem