Bu Fiyattan Dolar Alınır Mı? Para Uzmanı Vatandaşı Uyardı

Benzer Haberler

Dolar kurunda yaşanan geri çekilme sonrası vatandaşlar bu fiyatlardan dolar alınıp alınmayacağını merak ediyor. En son 11 TL’nin de altına inen dolarda inişli çıkışlı bir grafik çiziliyor. Bu seviyelerden dolar alıp almama konusunda uzmanların tavsiyelerine ihtiyaç duyan vatandaşlara ise para uzmanı Tunç Şatıroğlu’ndan önemli bir uyarı geldi. Sosyal medyada büyük bir kitleye sahip olan uzman, dolar almak için vatandaşın acele etmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Dolar Almak İçin Acele Etmeyin

Dolar satın alma konusunda küçük yatırımcının dikkat etmesi gerektiğini belirten Şatıroğlu, “Dolar TL’de dikkatli olunmalı. Rezervler eksiyken bile merkez ve kamu bankaları dolar satıyor. Bu noktada yeni müdahaleler gelebilir.” ifadelerini kullandı. Uzman isimlerden gelen bu açıklama sonrası küçük yatırımcı dolar almak için en uygun zamanı kollamaya devam ediyor.

Dolar kuru için Merkez Bankası tarafından 12 liraya baraj kurulmaya çalışıldığını belirten Tunç Şatıroğlu, dolar satın almak isteyen yatırımcılara önemli bilgiler verdi. Doların son bir kere daha aşağı yönlü hareket yapabileceğini ifade eden para uzmanı, yatırımcıların acele etmemesi gerektiğini söyledi: “Öyle sanıyorum ki 12’ye baraj kurulmaya çalışılıyor. Son bir aşağı basabilirler bu durumda. Alım için acele edilmemeli…”

Yatırımcılara Altın Niyetinde Tavsiyeler

Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Tunç Şatıroğlu, parasının değerini korumak isteyen küçük yatırımcılara önemli tavsiyeler veriyor. Budan sonraki süreçte sosyal medya üzerinden yapılan yönlendirmelere karşı yatırımcıları uyaran Tunç Şatıroğlu şunları söyledi: “Paniklemeyin, haberlerin kaynağını araştırın. Trol ordularının yaptığı çağrılara ise kayıtsız kalın. Ancak o şekilde servetinizi koruyabilirsiniz. Duygularla değil, bilgiyle hareket edin.” Para uzmanının bu açıklamaları sonrası yatırımcılar dolar/TL paritesini yakından izlemeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem